Інфекціоніст розповів, коли може відбутися зростання добової кількості хворих на COVID-19 в Україні
Зростання добової кількості хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 може статися в середині лютого, однак робити прогнози складно. Про це в інтерв'ю "Обозревателю", яке вийшло 15 січня, розповів колишній директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.
"Говорити зараз про якісь прогнози досить складно. Якщо Україна проводить 15 тис., а Великобританія – 300 тис. тестів щодня, то в нас виходить близько 4 тис. [випадків на добу], у них – 60 тис. Співвідношення приблизно однакове", – сказав він.
За словами Курпіти, статистика демонструє загальну тенденцію.
"Вона свідчить про те, що в Україні зменшується кількість нових випадків. І це добре. Як довго це триватиме? Невідомо. Найімовірніше, з кінця січня може бути підйом. Але все залежатиме від того, як ми провели новорічні свята. Загалом підвищення [кількості випадків] респіраторних захворювань щорічно відбувалося через два тижні після того, як діти поверталися до школи після новорічних свят, тобто наприкінці січня. Оскільки зараз у нас локдаун, школи не працюють, до 25 січня навряд чи буде підйом. 25 січня діти повернуться до школи, і тоді через два тижні, до середини лютого, ми можемо мати підвищення. Зокрема й далі працюють дитячі садки, але все ж там перебуває менше дітей, ніж у школах. Тому вони не створюють таких ризиків", – сказав лікар.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні станом на 15 січня коронавірус підтвердили в 1,15 млн осіб, 20 542 хворих померли, 847,4 тис. – одужали.