Якщо високу температуру не можна збити протягом п'яти днів, у 95% випадків легені ушкоджені – пульмонолог
"Якщо людина має високу температуру впродовж п’яти днів і не може її збити, потрібно обстежувати легені. У 95% таких випадків вони ушкоджені. Якщо температура висока, але збивається і не росте, тоді треба триматись порад сімейного лікаря і звертати увагу на повторне підвищення температури, збільшення частоти дихання. Людина може відчувати задуху – тоді треба міряти сатурацію. Якщо сатурація нижче позначки 95, про це варто повідомити сімейному лікарю", – зазначив він.
Лікар розраховує, що до кінця року вчені винайдуть ліки проти коронавірусу.
"Сьогодні ми лікуємо не хворобу, а її наслідки. А це – ушкодження судин, легень, нервових волокон. Якщо ми почнемо лікувати причину COVID-19, якщо буде препарат, який зупинятиме активність вірусу на початковій стадії, лише тоді ми здолаємо недугу. В іншому випадку вірус далі мутуватиме, а ми перебігатимемо з хвилі у хвилю", – зазначив медик.
Варунків також закликав не займатися самолікуванням і не вірити фейкам про шкоду вакцинації.
Контекст:
В Україні впродовж доби 3 листопада зафіксовано рекордну від початку пандемії кількість хворих – 27 377. Загалом в Україні підтверджено понад 3 млн випадків коронавірусної інфекції, померло більше ніж 70 тис. пацієнтів із COVID-19, одужало майже 2,5 млн осіб.
Вакцинація проти коронавірусної інфекції в Україні стартувала 24 лютого. Зараз зробити щеплення можуть усі охочі віком від 12 років. Від початку кампанії з вакцинації першу дозу ввели понад 10,6 млн осіб, завершило імунізацію – майже 7,6 млн.