Євродепутат Гармс закликала поліцію Києва гарантувати умови безпечного проведення Маршу рівності

Марш рівності заплановано на 18 червня
Фото: EPA

У київському Марші рівності в червні 2017 року візьмуть участь приблизно п'ять тисяч осіб, прогнозує депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс.

У Марші рівності 18 червня в Києві візьмуть участь приблизно 5000 осіб – значно більше, ніж у минулі роки, поліція має врахувати всі ризики. Про це, як повідомляє у Facebook прес-служба Національної поліції України в Києві, заявила депутат Європейського парламенту від "зелених" Ребекка Гармс після зустрічі з главою управління Андрієм Крищенком.

Учасники зустрічі обговорили питання гарантування безпеки громадян і охорони правопорядку у столиці під час проведення Маршу рівності.

"У цьому році існує ризик отримати великий виклик, тому що цього разу взяти участь у заході планує до п'яти тисяч учасників – це вдвічі більше, ніж раніше. Проте чітка взаємодія між правоохоронними підрозділами минулого року дає надію, що цього разу поліція зробить усе для підтримання правопорядку", – зазначила Гармс.

Крищенко запевнив, що поліція відкрита до діалогу з організаторами ходи.

"Поки ще не відомо, де і коли відбудеться марш, але ми відкриті до діалогу з організаторами заходу, готові чути пропозиції. У нас є взаємодія з іншими службами, а відтак у комплексі це допоможе забезпечити правопорядок на належному рівні", – запевнив глава управління.

Марш рівності заплановано на 18 червня в центрі Києва. Організатори хочуть удвічі збільшити його дистанцію – минулого року вона становила 750 м.

У 2016 році провокацій під час заходу не спостерігали. Влада запровадила безпрецедентні заходи безпеки, кількість поліцейських значно перевищувала кількість учасників маршу.

Перший Марш рівності в столиці мав пройти у 2012 році, але був скасований із міркувань безпеки. У 2013-му він пройшов, але закінчився сутичками. У 2014 році після переговорів із київськими правоохоронцями організатори Маршу рівності на підтримку прав ЛГБТ оголосили про скасування ходи. До цього проти нього виступав і мер Києва Віталій Кличко, який пояснив, що такий "розважальний" захід недоречний на тлі війни на сході країни.

У 2015 році "Правий сектор" заявляв, що не допустить проведення заходу, однак прайд усе-таки відбувся, але його супроводжували сутички.