Кабмін напрацьовує збалансоване рішення про можливе посилення карантину – Шмигаль
Кабмін України розробляє рішення про можливе посилення карантину у країні у зв'язку із коронавірусом. Про це на засіданні уряду 2 грудня сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Зараз Кабмін напрацьовує найбільш збалансоване рішення щодо можливого посилення карантинних заходів. Відповідно до законодавства, уряд повідомить про рішення за сім днів до набуття ним чинності або раніше", – сказав прем'єр.
Шмигаль розповів, що щодо питання карантину уряд радився із владою регіонів.
"Думка регіонів важлива для нас. Саме тому ми провели опитування щодо оптимальних карантинних заходів серед міських голів і голів обласних держадміністрацій... Наприклад, голови міст обласного значення та голови ОДА одностайні в позиції щодо питання повної заборони або запровадження часткових обмежень, що стосуються святкових ярмарків. Майже 90% опитаних мерів підтримали повну заборону на проведення концертів. Водночас встановлення новорічної ялинки з низкою обмежень для відвідувачів підтримує майже 60% представників органів місцевого самоврядування", – сказав глава уряду.
Спалах коронавірусної інфекції стався наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 2 грудня коронавірус в Україні підтвердили у 758 264 осіб, померло 12 717 пацієнтів, одужало 369 054 людини.
11 листопада Кабмін запровадив у всій країні однакові обмеження, характерні для "помаранчевої" зони. В Україні заборонили:
- перевезення у пасажирському транспорті більшої кількості людей, ніж місць для сидіння;
- роботу закладів харчування у нічний час (із 22.00 до 7.00);
- роботу хостелів (готелі можуть працювати);
- роботу нічних клубів і закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
- роботу спортивних залів (якщо понад одну людину на 20 м&³2; площі);
- роботу кінотеатрів і театрів із заповненням понад 50% місць у залі;
- проведення культурних, спортивних та розважальних заходів, якщо в них бере участь понад 20 осіб (виняток – деякі спортивні заходи).
Також 11 листопада Кабінет Міністрів України запровадив "карантин вихідного дня" разом із іншими обмежувальними заходами. Протягом трьох вікендів (14–15, 21–22 і 28–29 листопада) непродовольчі магазини та розважальні заклади мали бути закриті, заклади громадського харчування могли працювати лише на винос.
2 грудня Шмигаль сказав, що "карантин вихідного дня" не продовжуватимуть, у всій Україні діятимуть обмеження "помаранчевої" зони.
25 листопада стало відомо, що Кабінет Міністрів та Офіс президента України розглядають можливість запровадження жорсткого локдауну. В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко говорив, що рішення про запровадження жорсткого карантину можуть ухвалити за підсумками аналізу ефективності "карантину вихідного дня".
За інформацією джерела "Інтерфакс-Україна", у Кабінеті Міністрів України розглядають чотири варіанти запровадження жорсткого карантину. Одним із можливих варіантів є локдаун із 24 грудня до 15 січня. Джерело зазначило, що питання роботи транспорту під час локдауну також обговорюють, зокрема із місцевою владою.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що локдаун в Україні у будь-якому випадку запровадять, але із датою поки не визначилися.
За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, під час консультацій щодо запровадження жорсткого карантину питання зупинки транспорту не порушували. Згодом він заявляв, що можуть встановити обмеження щодо роботи транспорту, зокрема щодо кількості місць у салоні. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов також заявляв, що транспорт в разі запровадження локдауну не зупинятимуть.
Влада деяких міст України вже виступила проти локдауну. Мер Львова Андрій Садовий заявив, що жорсткі обмеження, запроваджені через коронавірус, можуть сильно вдарити по економіці міста. Таку ж думку висловив і глава Івано-Франківська Руслан Марцінків. Локдаун, за його словами, "доб'є малий і середній бізнес".
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 28–30 листопада, запровадження жорсткого карантину в Україні підтримує 42% опитаних, 55% не підтримують. Ефективним локдаун вважає 58% опитаних, 39% впевнені, що це неефективно. Запровадження локдауну на новорічні свята підтримує 58% українців, 40% не підтримують.