Кабмін України дозволив у воєнний час реєструвати шлюби за відсутності одного або обох наречених

Кабмін змінив порядок 7 березня
Фото: Людмила Денісова
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення змінити порядок реєстрації шлюбів з урахуванням воєнного стану. Постанову №213 від 7 березня опубліковано на сайті уряду.

Без особистої присутності нареченого або нареченої шлюб можуть реєструвати, якщо йдеться про військовослужбовців Збройних сил України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Національної гвардії та іншого військового формування, поліцейських, представників служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, керівного складу Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки, працівників медустанови.

"Акт [реєстрації шлюбу] може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених із використанням доступних засобів відеозв'язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома відсутніми нареченими", – ідеться у постанові.

Омбудсменка України Людмила Денісова зазначила у Facebook, що реєструвати такі шлюби можуть керівники силових структур, а також керівник медустанови, в якій перебувають молодята.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах у різних регіонах України.

Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 8 березня загинуло понад 400 мирних жителів, поранення дістало приблизно 800 людей. Відомо, що серед загиблих в Україні  41 дитина. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, втрати російських окупантів станом на 8 березня становлять понад 12 тис. людей убитими, пораненими та полоненими, а також сотні танків та інших бронемашин, десятки артилерійських систем, літаків, вертольотів та іншої військової техніки.

Росія своїх втрат офіційно не озвучує.

РФ відмовляється забирати тіла загиблих в Україні російських військових, заявила 7 березня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.