Кабмін України дозволив вважати чинними паспорти українців, протерміновані після 24 лютого

Рішення Кабміну на росіян не поширюється
Фото: Кабінет Міністрів України / Facebook
21 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає продовження строку дії документів, що дають змогу перебувати в Україні іноземцям (крім росіян) та особам без громадянства. Про це повідомляє сайт уряду.

"Постанова [...] надає можливість в'їзду та законного перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, крім громадян Російської Федерації, на підставі посвідки на тимчасове або постійне проживання, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну після 24 лютого", – ідеться у повідомленні.

В українському уряді зазначили, що ця норма діятиме під час воєнного стану і протягом 30 днів після його скасування.

"Постановою [також] встановлено, що на період дії воєнного стану паспорти громадян України у формі картки, терміни дії яких закінчилися під час війни, та паспорти громадян України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- або 45-річного віку (якщо термін вклеювання фотокартки настав у період воєнного стану), є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України", – пояснили у Кабміні.

Ці документи також можна буде обміняти протягом 30 днів після завершення в Україні воєнного стану.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію вранці 24 лютого після початку вторгнення російських військ в Україну.

Рада продовжувала воєнний стан вже чотири рази: у березні і квітні на місяць, у травні та серпні – на три. 15 серпня парламент продовжив воєнний стан до 21 листопада.