Казахстанський бізнесмен Сейсембаєв: В українському суспільстві держава – це ворог. А в нормальному, цивілізованому держава – це частина мене G

Сейсембаєв: Корупція – вона, як прищики, показує ознаки, що суспільство хворе
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

В Україні не сформувався ментальний образ правильної держави, а корупція залишається основною проблемою. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив казахстанський бізнесмен, мільярдер Маргулан Сейсембаєв.

"Коли ми говоримо про одну велику біду – біду України – вона не одна, їх багато, цих бід. І ще одне запитання: симптоми цієї біди – це основне... Це корупція. Ось це – симптоми, прищики, які видно на вулиці. Насправді організм усередині хворий, а корупція – вона, як прищики, показує ознаки, що суспільство хворе. Так ось: проблема в тому, що в Україні, скажімо так, не сформувався ментальний образ правильної держави", – пояснив свою позицію мільярдер.

Після Радянського Союзу у людей сформувалася думка, що держава – це "ворожий елемент", зазначив бізнесмен.

"Який завжди тебе хоче розкрутити. Відповідно, і завжди йде іграшка: як би мені її розкрутити? Або щонайменше уникнути її нагляду. Розумієте? В українському суспільстві не сформована держава як частини мене. Держава – це ворог. А в нормальному, цивілізованому суспільстві держава – це частина мене [...] Я аутсорсив якісь свої права та обов'язки іншій спеціальній, професійній людині, яка робитиме це краще і яка день і ніч піклуватиметься про мої вулиці, каналізації тощо, тощо. От і все. Ось звідси весь корінь проблем: знову менталітет. Менталітет", – упевнений Сейсембаєв.

Казахстанський бізнесмен Сейсембаєв: Інвестиції – це надії, виражені у грошах. Заощадження – це дисципліна, виражена у грошах. Кредит – це нетерпіння, виражене у грошах. Читайте повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Сейсембаєв займається інвестиційним бізнесом. У рейтингу 50 найвпливовіших бізнесменів Казахстану, складеному 2020 року місцевою редакцією Forbes, він посідає 21-ше місце.

У січні – вересні 2020 року рівень тіньової економіки в Україні, за підрахунками Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, становив 31% ВВП. У 2019-му цей показник становив приблизно 28% від обсягу офіційного ВВП країни.

У січні Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України у 2021 році. На думку аналітиків банку, 2021-го економіка України зросте на 3%, 2022-го – на 3,1%.