Києво-Печерську лавру зареєстрували як монастир у складі ПЦУ

Києво-Печерська лавра стала монастирем у складі Православної церкви України
Фото: EPA
Свято-Успенську Києво-Печерську лавру зареєстровано як монастир у складі Православної церкви України. Про це повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків Православної церкви України архієпископ Євстратій (Зоря) у Facebook 2 грудня.

Він зазначив, що 1 грудня зарєстрували статут Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) Української православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу у складі помісної церкви занесли 2 грудня до Єдиного державного реєстру за №45081205.

Зоря нагадав, що Священний синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня ухвалив рішення про створення у складі помісної церкви релігійної організації – чоловічого монастиря "Свято-Успенська Києво-Печерська лавра". Метою було усунення наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московського патріархату.

Тоді ж синод доручив митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням надати один із храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

"Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської лаври. Також рішенням синоду блаженнійший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу", – додав Євстратій (Зоря).

Контекст:

Києво-Печерська лавра належить державі, проте є у віданні Української православної церкви Московського патріархату. 79 споруд Києво-Печерської лаври із 2013 року були в безоплатному користуванні у чоловічого монастиря УПЦ МП.

1 грудня президент України Володимир Зеленський повідомив, що відбулося засідання РНБО щодо зв'язків релігійних організацій із РФ, рішення стосувалися УПЦ МП і Києво-Печерської лаври. "Цими й іншими рішеннями ми гарантуємо Україні духовну незалежність", заявив президент. Він також анонсував введення персональних санкцій за підривну діяльність російських спецслужб у релігійному середовищі України.

За результатами соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології, опублікованого 5 серпня, в Україні 72% громадян вважають себе православними. Водночас більшість відносить себе до Православної церкви України, проголошеної 2018 року.