Колишній священик УПЦ МП: Коли ми їхали в Москву, нам давали бланк РПЦ. Коли йшли до мера просити землю – бланк УПЦ
Священик УПЦ КП, який вийшов із УПЦ МП, отець Сергій Дмитрієв заявив, що назва "Українська православна церква" – просто "маркетинговий хід від попів Московського патріархату".
Священик УПЦ МП, який перейшов після початку російської агресії у Київський патріархат, отець Сергій Дмитрієв розповів, що Українська православна церква Московського патріархату фактично є філією РПЦ і використовує інші найменування як "маркетинговий хід". Про це він заявив в ефірі телеканала ATR.
"У місті Сумах був такий архієпископ Іонафан Єлецьких, керівник справами синоду УПЦ МП. У 90-х роках був великий ривок до повернення до України, до всього українського. За столом тоді сиділо кілька священиків, і він придумав таку річ: "Чому ми постійно говоримо "Московський патріархат". Нам потрібно відмежуватися від цього. Ми маємо вселяти кожному священику і парафіянину, що ми – Українська православна церква. Крапка", – розповів Дмитрієв.
Священик зазначив, що архієпископу пояснили, що його пропозиція не відповідає статуту та законам церкви, однак той запропонував просто "так говорити".
"Тоді тисячними тиражами бланки, все писали українською мовою. Я пам'ятаю, в єпархіальному управлінні в Сумах, і потім в Херсонському єпархіальному управлінні, де я працював у секретаріаті, було кілька бланків. Коли ми їхали в Москву, нам давали бланк РПЦ чи УПЦ МП. Коли ми йшли до мера міста просити земельну ділянку, у нас був бланк "Українська православна церква" українською мовою", – розповів Дмитрієв.
Він наголосив, що для кожної структури у церкві був окремий набір бланків.
"10 документів. До якої структури йдемо, такий бланк вибирали. Це великий маркетинговий хід від попів Московського патріархату", – підсумував священик.
В Україні діють Українська православна церква Київського і Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква і низка церков інших конфесій. 30 листопада 2017 року РПЦ офіційно визнала незалежний статус Української православної церкви Московського патріархату.