Комаровський: Якщо у вас немає шансів зробити щеплення Pfizer або Moderna, не відмовляйтеся від Covishield, це якісна вакцина
Україна дістала підтвердження того, що індійська вакцина проти коронавірусу Covishield – це той самий препарат, що й вакцина від Oxford/AstraZeneca. Про це український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський заявив на своєму YouTube-каналі 4 березня.
"Є векторна аденовірусна вакцина з досить високою ефективністю. Із доведеною ефективністю 60%, це захист від факту захворювання. І наближається до 90%, а то й вище – від тяжких форм захворювання. Головне: вакцина від AstraZeneca викликає утворення антитіл і здатна захистити тих, хто вакцинується", – сказав Комаровський про Covishield.
Він підкреслив, що схвалює застосування цієї вакцини.
За словами Комаровського, індійське підприємство Serum Institute of India, на якому виготовляють вакцину Covishield, виробляє до 65% усіх вакцин світу.
"Це дуже сучасне підприємство. Воно й не дивно, що AstraZeneca, коли шукала, на яких потужностях виробляти вакцину, обрала це", – сказав педіатр.
Він зазначив, що вакцина від Pfizer краща, але Covishield теж ефективна й безпечна.
"Якщо у вас немає реальних шансів зробити щеплення Pfizer або Moderna, я вас прошу: не відмовляйтеся від цієї вакцини. Це нормальна, якісна вакцина", – заявив Комаровський.
В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону Комаровський розповів, що хотів би вакцинуватися препаратом від Pfizer/BioNTech, Moderna чи Johnson & Johnson. За словами лікаря, поки що він не вакцинуватиметься препаратом Covishield, оскільки перехворів на COVID-19 наприкінці листопада 2020 року. "Тобто на шість місяців я точно захищений... Тому я почекаю нормальну вакцину", – сказав він.
Вакцинацію проти коронавірусу в Україні розпочали 24 лютого. Поки що у країну доправили тільки одну вакцину – 500 тис. доз препарату Covishield, виготовленого в Індії за ліцензією англо-шведської компанії AstraZeneca. На першому етапі у країні вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил.
За даними МОЗ, очікують також постачання в Україну вакцин виробництва Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech і Novavax.
Станом на ранок 4 березня в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу ввели 9568 особам.
Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.