Комаровський про штам "Омікрон": Має дуже не пощастити, щоб виник вірус, який розмножуватиметься краще за "Дельту" і тяжче переноситиметься

Комаровський: Як це не парадоксально, вірус переважно вбиває людей із гарним імунітетом
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Український лікар-педіатр Євген Комаровський заявив, що за два тижні вчені дадуть відповідь на багато запитань, які виникли через поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон". Про це він сказав 28 листопада в ефірі телеканала "Україна 24".

Комаровський пояснив механізм появи нового штаму.

"Якщо в людини в організмі немає взагалі ніяких антитіл, не треба вірусу мутувати, він просто спричиняє хворобу. Якщо антитіл багато і вони нейтралізувальні, то вірус теж не може мутувати, він просто не може починати розмножуватися. Мутації відбуваються в організмі людей, у яких мала кількість антитіл і вони нечітко збігаються", – сказав він.

За словами експерта, ідеальний об'єкт для мутації – люди зі слабкою імунною системою, зокрема ВІЛ-інфіковані.

"Як це не парадоксально, вірус переважно вбиває людей із гарним імунітетом. Тому що процес стає аутоімунним, і людина гине від цього самого цитокінового шторму. Люди з імунодефіцитами хворіють, але не тяжко, та не можуть позбутися вірусу місяцями. Південна Африка – один із найбільш ВІЛ-небезпечних регіонів, там величезна кількість інфікованих. Коли з'явилася "Дельта", ми бачили її попередників. А тут ми маємо "Дельту" і маємо варіант, для якого відбулося 32 мутації, а ми проміжних не бачили. Тобто він десь довго визрівав, визрівав і прийшов. І виявляється, у нього є мутації в різних зонах", – пояснив Комаровський.

Він додав, що відповіді на запитання, чи небезпечніший "Омікрон" за "Дельту", поки що немає.

"Теоретично дуже має людству не пощастити, щоб одночасно виник вірус, який і розмножуватиметься краще за "Дельту", і тяжче переноситися. Зараз у хворих головний симптом – загальна слабкість. Як у нас уся країна – "усе набридло". Протягом двох тижнів будуть відповіді на більшість запитань, тому що багато вчених його вивчатимуть. Думаю, днів за 10 ми відповімо на всі запитання", – прогнозує медик.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними ВООЗ, зараз у світі циркулює чотири варіанти коронавірусу, що викликають занепокоєння: "Альфа", "Бета", "Гамма" та "Дельта". Домінантним у світі вважають "Дельту" через високу здатність передаватися від людини до людини.

22 листопада в ПАР виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон".

У ВООЗ 26 листопада зазначали, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими.

Станом на 29 листопада у світі підтвердили 261,5 млн випадків коронавірусної інфекції COVID-19, померло майже 5,2 млн людей. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса.

В Україні поки що не виявлено нового штаму коронавірусу "Омікрон". Про це повідомив 29 листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.