Кордон України з Білоруссю посилено охороняють – ДПСУ
Кордон України з Білоруссю почали посилено охороняти у зв'язку із ситуацією в сусідній країні, зазначив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.
Державна прикордонна служба України (ДПСУ) посилено охороняє кордон із Білоруссю. Про це "Укрінформу" повідомив 21 серпня речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.
"Наразі кордон із Білоруссю ми охороняємо в посиленому варіанті, бо ситуація в цій країні досить неспокійна. Після початку ескалації ситуації в Білорусі ми перейшли на посилений режим", – сказав він.
За словами спікера ДПСУ, обстановка на українсько-білоруському кордоні спокійна, нестандартних випадків або провокацій українські прикордонники не фіксують.
Демченко, зокрема, зазначив, що переміщення будь-якої військової техніки на території Білорусі не спостерігали.
За даними Держприкордонслужби України, щодня через сім пунктів пропуску кордон із Білоруссю перетинає від 4 тис. до 5 тис. осіб.
Протяжність україно-білоруського кордону – 1084 км.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.
16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.
Тихановська після виборів поїхала в Литву. Вона сказала, що готова стати національним лідером і незабаром провести нові президентські вибори. 14 серпня вона оголосила про створення координаційної ради для передання влади в Білорусі. 18 серпня у штабі Тихановської заявили, що координаційна рада готова до переговорів із Лукашенком.
Чинний глава держави сказав, що не згоден на проведення повторних виборів, і звинуватив координаційну раду опозиції у спробі захоплення влади.
ЄС не визнав результатів виборів у Білорусі і вирішив запровадити санкції проти причетних до насильства і фальсифікацій.