Кравчук поклав на вівтар здобуття Україною незалежності весь свій досвід та мудрість – брати Суркіси
Відповідну заяву опубліковано на сайті ФК "Динамо" 10 травня.
"Відійшов у засвіти Леонід Макарович Кравчук... Перестало битися велике серце гідного сина України – видатного політика, першого президента нашої держави. З його іменем нерозривно пов'язані події переломної доби здобуття Україною незалежності, розбудови демократичного суспільства, утвердження країни як повноцінного члена міжнародної спільноти, – зазначили брати Суркіси. – На цей вівтар Леонід Кравчук – громадянин і патріот – поклав увесь свій досвід, свою мудрість, послідовність і принциповість, стратегічний та дипломатичний хист".
Персона Кравчука – справді історичного масштабу, ідеться в заяві.
"Поза політикою він залишався світлою, чуйною людиною – добрим товаришем, турботливим главою родини, постаттю слова і діла, козацької вдачі, широчезної душі та іскрометного гумору", – підкреслили Ігор та Григорій Суркіси.
Вони додали, що "в особі Леоніда Кравчука весь український футбол, і зокрема клуб "Динамо" (Київ), мав щирого друга".
"Очільник опікунської ради ФК, він завжди залишався не просто відданим прихильником і тонким знавцем гри, а й авторитетним повпредом колективу на внутрішній та міжнародній аренах. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким небіжчика, котрий залишив по собі добру та довгу пам'ять. Спочивайте з миром, Леоніде Макаровичу", – резюмували брати Суркіси.
Контекст:
Кравчук народився в селі Великий Житин Рівненської області 10 січня 1934 року. Він – перший голова Верховної Ради та перший президент України (керував державою у 1991–1994 роках, а перед цим у 1990–1991 роках очолював парламент).
2020 року Кравчук очолив українську делегацію у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі. Улітку 2021-го стало відомо, що Кравчуку зробили операцію на серці, його було під’єднано до апарата штучної вентиляції легенів. Голову делегації не змінювали, оскільки чекали на одужання Кравчука та його рішення – залишатися на посаді чи ні.
Кравчук казав, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі. У січні, перед початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну, він зазначав, що тривожно стежить за новинами. "Хочеться підхопитися з лікарняного ліжка і грудьми закрити рідну землю. Сьогодні хочу сказати найголовніше: якщо у чиїйсь хворій голові зріє злодійський план захоплення України, нехай знають: ніхто і ніколи не підкорить волелюбного українського народу. Ніхто і ніколи!" – підкреслював Кравчук 27 січня.
Кравчук помер 10 травня після тривалої хвороби. Йому було 88 років.