КС України відмовився відкривати провадження за зверненням нардепів, які вважають незаконним "карантин вихідного дня"
Велика палата Конституційного Суду України 10 грудня ухвалила рішення не відкривати провадження за поданням народних депутатів щодо конституційності обмеження роботи бізнесу під час "карантину вихідного дня". Про це повідомила пресслужба КСУ.
"Постановлено ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі в частині конституційного подання", – ідеться в заяві.
У КС України 23 листопада надійшло конституційне подання від 48 нардепів щодо відповідності Конституції окремих положень постанови Кабміну про посилення карантину у зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції.
У поданні стверджують, що введеними обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян унаслідок заборони працювати одним, тоді як інші громадяни працюють, написала у Facebook представниця Верховної Ради України в Конституційному Суді Ольга Совгиря.
"Карантин вихідного дня" в Україні діяв протягом трьох вікендів (14–15, 21–22 і 28–29 листопада). У ці дні були закриті непродовольчі магазини та розважальні заклади, заклади громадського харчування працювали тільки на винос.
2 грудня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про "позитивний ефект" від заборони, але продовжувати "карантин вихідного дня" уряд не став.
9 грудня Кабінет Міністрів України продовжив національний карантин до 28 лютого 2021 року з обмеженнями "помаранчевої" зони епідемічної небезпеки. Із 8 січня до 00.00 25 січня у країні буде діяти "карантин зимових канікул".
Станом на 10 грудня в Україні зафіксовано 858 714 випадків коронавірусної інфекції, із них 13 371 – протягом останньої доби. Від початку епідемії у країні померло 14 470 пацієнтів із COVID-19, а 465 021 – одужав.