"Лекхім" планує зареєструвати в Україні китайську вакцину до 5 лютого
Група фармацевтичних компаній "Лекхім" планує зареєструвати вакцину CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, заявив голова наглядової ради групи Валерій Печаєв 13 січня на брифінгу в Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
За його словами, "Лекхім" дістала підтвердження від Міністерства охорони здоров'я, що під час реєстрації вакцини у Бразилії Україна зареєструє цей препарат.
"З 25 січня у Бразилії розпочинають імунізацію вакциною Sinovac, вони мають зареєструвати вакцину до 25 числа, ми сподіваємося що це буде 18–19 січня. Щойно зареєструє Бразилія, ми моментально подамо всі матеріали в Державний експертний центр на реєстрацію. Думаю, ми зареєструємо вакцину до 1 лютого. Ну, можливо, до 5-го. На початку лютого її має бути зареєстровано", – додав він.
28 грудня МОЗ України уклало контракт про постачання китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac Biotech. Глава МОЗ Максим Степанов заявляв, що перша партія прибуде в Україну в лютому, для українців вакцинація за програмою МОЗ буде безоплатною.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що першу партію вакцин – 700 тис. доз – буде розподілено серед лікарів і людей із групи ризику відповідно до національного плану вакцинації.
Якщо ефективність вакцини виявиться нижчою за 70%, її вартість мають повернути Україні. Вакцина витримала третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині та Бразилії. У Туреччині дослідження продемонструвало 91,25% ефективності, в Індонезії – 65,3%, у Бразилії – загалом 50,38%. Всесвітня організація охорони здоров'я вимагає, щоб для затвердження вакцина засвідчувала ефективність принаймні в 50% випадків, тому Sinovac долає цю межу.
Індонезія схвалила препарат для використання. 13 січня стартувала масова імунізація населення. Про те, що CoronaVac використовуватимуть для вакцинації своїх громадян, заявляли також у Туреччині.
"Лекхім" планує 2022 року розпочати виробництво вакцини проти COVID-19 від Sinovac у Харкові та надалі перенести технології всього циклу виробництва вакцин до України.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Від початку епідемії коронавірус в Україні підтвердили у 1,13 млн осіб, 826,8 тис. хворих на COVID-19 одужали, а 20 214 – померли.