Ляшко розповів, що в Міністерстві охорони здоров'я планують робити з лікарями-антивакцинаторами

Ляшко анонсував "іншу розмову" з лікарями, які відмовляють вакцинуватися проти COVID-19
Фото: rada.gov.ua
Міністерство охорони здоров'я України відстежуватиме сімейних лікарів, які виступають проти вакцинації проти коронавірусної інфекції COVID-19, за допомогою системи електронної охорони здоров'я (еHealth). Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Віцеспікерка Ради Олена Кондратюк зазначила, що ситуація з епідемією засвідчила рівень освіти українських медиків.

"З одного боку, багато медиків, ті, які [перебувають] із COVID-хворими, працюють на межі життя і смерті. А з іншого боку, є багато медиків, зокрема сімейних лікарів, які є активними антивакцинаторами", – заявила вона.

Кондратюк запитала, що МОЗ планує робити, щоб переконати таких людей, щоб вони докладали більше зусиль до вакцинації.

"На днях ЗМІ облетіли кадри лікування хворих у COVID-відділеннях, які опублікувало МОЗ. Однієї людини на цих фото вже не стало. Її життя забрала не просто коронавірусна хвороба, вона померла і через пандемію безвідповідальності. Поширення фейків та брехні про вакцинацію щодня забирає чиєсь життя. [...] Щодо медиків, які відмовляють вакцинуватися проти COVID-19, – а такі є – ми їх досить швидко виявимо. Нам це дозволить зробити електронна система охорони здоров'я. При більшому зростанні охоплення щепленнями в нас будуть залишатися низькі рівні вакцинації саме серед тих сімейних лікарів, які, напевно, чомусь не довіряють вакцині. Ми з ними проведемо іншу розмову", – відповів Ляшко.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні погіршується епідемічна ситуація. Улітку фіксували менше ніж 2 тис. випадків COVID-19 щодня, у вересні і жовтні цей показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням штаму "Дельта" четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня Ляшко.

Станом на 22 жовтня в Україні підтвердили 2,7 млн випадків коронавірусної інфекції, із них понад 23 тис. – протягом останньої доби. Це абсолютний рекорд за весь час епідемії. Померло понад 63 тис. пацієнтів із COVID-19.

Вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. 21 липня розпочався п'ятий етап імунізації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. В окремих випадках дозволено вакцинацію дітей від 12 років.

Від початку кампанії з імунізації в Україні однією дозою щепили 8,5 млн осібповністю вакцинували, ввівши дві дози препаратів проти COVID-19, 6,8 млн громадян.