Тищенко заявив, що вакцинувався, але сертифікат показати не зміг

За словами Тищенка, у нього є паперовий COVID-сертифікат, а застосунком "Дія" він не користується
Фото: sluga-narodu.com
Нардеп від "Слуги народу" Микола Тищенко 22 жовтня під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради заявив, що вакцинувався проти коронавірусної інфекції COVID-19. Запис бесіди оприлюднив у YouTube "Апостроф TV".

"Я вакцинувався. Я вважаю, що кожен повинен вакцинуватися і поважати своїх близьких, оточуючих людей. [...] Я впевнений, що всі повинні розуміти, що треба вакцинуватися. Депутати вакциновані, тому що у нас немає наміру вмирати. Ми хочемо працювати", – заявив Тищенко.

Парламентарій не уточнив, коли і яким препаратом вакцинувався. Окрім того, він не зміг показати сертифікат про отримання щеплень. За словами Тищенка, він отримав паперовий COVID-сертифікат (його нібито не було на той момент у нардепа із собою), а застосунок "Дія" у нього не встановлено.

"Зараз – ні [не можу показати]. Тому що у мене його немає. ["Дією" не користуюся], тому що я після роботи у парламенті не користуюся мобільними телефонами. [...] Коли ми з дружиною кудись подорожуємо чи коли я їду у відрядження, я приношу свій сертифікат і показую його. І ПЛР-тест", – сказав Тищенко.

Журналісти нагадали нардепу про його колегу по фракції Юрія Камельчука, який неодноразово висловлювався проти вакцинації, а 19 жовтня критикував наміри Ради проголосувати за постанову про допущення нардепів у парламент за COVID-сертифікатом.

Тищенко сказав, що Камельчук – "одна людина з більшості, яка так вважає, а більшість вважає, що вакцинуватися треба".

"Камельчук – гідний народний депутат, я впевнений, що він змінить свою позицію. Тому що позиція більшості, ми так домовилися: якщо ми відстоюємо позицію більшості, то позиція меншості має погодитися з рішенням. [...] Я думаю, Камельчук зробить правильне рішення", – додав Тищенко.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною від Moderna (Spikevax), партію, яка надійшла, вже використали.

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня почали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. Станом на 22 жовтня в Україні зробили 15,4 млн щеплень проти коронавірусу, обидві дози вакцини ввели 6,8 млн українців.

Станом на 18 жовтня Україна отримала понад 24,7 млн доз вакцин проти коронавірусу – 4,9 млн доз вакцини AstraZeneca різних виробників, 10,4 млн доз вакцини CoronaVac (Sinovac Biotech), 7,4 млн доз Comirnaty (Pfizer/BioNTech) і 2 млн доз препарату Spikevax (Moderna).

Камельчук відомий тим, що називав COVID-19 "вигаданою хворобою". Окрім того, він говорив, що вакцинація проти коронавірусу "приносить смерті", а політики демонструють "псевдовакцинацію".