Ляшко: У світі поки не знають, чи потрібно буде вакцинувати людей, які перехворіли на COVID-19
Поки невідомо, як довго триматиметься імунітет від COVID-19 у людей, які вже перехворіли на цю інфекцію, а також як довго зберігатиметься імунітет після вакцинації, зазначив головний санлікар України Віктор Ляшко.
У світі поки не знають, чи будуть вакцинувати від коронавірусу людей, які вже перехворіли на коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це в ефірі каналу "1+1" сказав головний санлікар України Віктор Ляшко.
"Що не знає весь світ – чи будемо ми вакцинувати людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу. Це питання, яке сьогодні дискутується на рівні всіх провідних науковців. Оскільки питання ми не знаємо, як довго тримається імунітет серед людей, які перехворіли, і як довго буде триматися імунітет після проведеного щеплення. Третя клінічна стадія [випробування вакцини] триває", – сказав Ляшко.
Він назвав строки розроблення вакцини "безпрецедентними".
Ляшко 18 листопада повідомляв, що Україна отримає безкоштовну вакцину для 4 млн осіб у межах механізму COVAX. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав, що першими вакцинують медиків.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що Україна отримає вакцину проти COVID-19 у межах COVAX у другому кварталі 2021 року.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я станом на 3 листопада, у світі 47 виробників вакцини проти COVID-19 є кандидатами на клінічну оцінку виробленої вакцини. Доклінічні випробування проводить 155 компаній.
Американська компанія Pfizer заявила 9 листопада, що її вакцина проти COVID-19 BNT162b2, розроблена спільно з німецькою BioNTech, продемонструвала більше ніж 90% ефективності у третій фазі клінічних випробувань. Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус назвав цю вакцину "дуже обнадійливою". Pfizer уже встигла продати приблизно 82% доз своєї вакцини. Компанія ще продовжує дослідження BNT162b2.
Інша американська біотехнологічна компанія Moderna повідомила 16 листопада про успішне завершення другої фази клінічних досліджень у середині липня. У ній брало участь 45 осіб віком від 18 до 55 років. Третя, фінальна, фаза випробувань mRNA-1273 стартувала 27 липня. Ця вакцина продемонструвала 94,5% ефективності. Компанія планує до кінця 2020 року виробити 20 млн доз для доправлення у США та від 500 млн до 1 млрд доз 2021-го – для продажу в інших країнах.
Про реєстрацію "першої у світі вакцини" проти коронавірусної інфекції – "Супутник V" ("Гам-КОВІД-Вак") – заявляв також президент Росії Володимир Путін 11 серпня. Але вона не пройшла третьої стадії клінічних випробувань. У США її вважають недопрацьованою. Відомі випадки захворювання на COVID-19 серед вакцинованих цим препаратом.