Ляшко відповів, чи можна підробити COVID-сертифікат в Україні
"Щоб я не лукавив – підробка можлива. Але ми робимо все можливе, щоб було якомога складніше зробити підробку COVID-сертифіката", – підкреслив глава МОЗ.
На думку Ляшка, в електронному варіанті це зробити буде неможливо, оскільки в застосунку "Дія" є механізм верифікації, "там усе чітко працює".
"Є питання по паперових формах, але є відпрацьований механізм, найближчим часом ми його покажемо, – зазначив Ляшко. – Плюс значно посилюється нагляд силових структур. І Служба безпеки України, і Нацполіція зараз активно працюють із тими, хто в Telegram, Facebook і WhatsApp поширює інформацію про те, що може продати довідку про вакцинацію або ПЛР-тестування".
Контекст:
29 червня Кабмін затвердив порядок формування та використання COVID-сертифіката в Україні. Окрім міжнародних і внутрішніх COVID-сертифікатів, в Україні будуть використовувати іноземні сертифікати, видані уповноваженими установами держав, із якими Україна уклала міжнародний договір про взаємне визнання.
14 липня Кабінет Міністрів визначив строк дії COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів. Зазначали, що український сертифікат вакцинації буде діяти протягом 180 діб.
27 серпня стало відомо, що Міністерство цифрової трансформації завершило бета-тестування сертифікатів вакцинації в застосунку "Дія", тепер їх можуть згенерувати всі охочі, кому ввели дві дози вакцини проти коронавірусу. За даними Мінцифри станом на 13 вересня, цифрові сертифікати про вакцинацію проти COVID-19 у застосунку "Дія" згенерувало більше ніж 600 тис. українців.
У вересні в Україні ввели "зелений" внутрішній сертифікат про повну вакцинацію проти COVID-19 і "жовтий" сертифікат про введення першої дози препарату проти коронавірусу. Як повідомляли в Міністерстві охорони здоров'я, строк дії "жовтого" сертифіката становить 120 днів із моменту щеплення, "зеленого" – 365 днів.