Майже 2 млн українців особисто стикалися з домашнім насильством – опитування

Кожна 10-та українка переживала домашнє насильство
Фото: depositphotos.com

7% українців особисто стикалися з виявом домашнього насильства. Про це свідчать опубліковані 12 липня результати опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з New Image Group.

Як зазначають соціологи, пережити домашнє насильство довелося або доводиться 10% жінок і 3% чоловіків.

14% респондентів сказали, що з домашнім насильством зіткнулися їхні родичі, 12% – що така проблема є в їхніх друзів, 10% – що знають про домашнє насильство у своїх сусідів.

Ще 13% опитаних стверджують, що ця проблема стосувалася їхніх знайомих, а 3% – колег.

Водночас 60% українців заявили, що їм невідомо про випадки вияву домашнього насильства серед свого оточення.

Опитування проводили з 18-го до 28 червня серед громадян віком від 18 років по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Усього опитано 2400 респондентів методом "обличчям до обличчя" з використанням планшета. Статистична похибка з імовірністю 0,95 не перевищує 2,05%.

За даними Державної служби статистики, чисельність населення в Україні станом на 1 травня цього року становила 41,442 млн осіб.

Контекст:

1 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому закон про посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що за домашнє насильство карають переважно штрафом, але він не є ефективним заходом. Згідно з текстом закону, після першого порушення можуть оштрафувати на суму до 340 грн, відправити на громадські роботи на 40 годин або під адміністративний арешт на 10 діб. Після повторного порушення можуть оштрафувати на суму до 680 грн, відправити на громадські роботи до 60 годин або застосувати адмінарешт на строк до 15 діб.