Маляр про погром двох російських банків у Києві: Навіть якщо влада не виконує своїх обов'язків, це не привід для вчинення злочинів
Погром двох російських банків у Києві є показником слабкості держави і недовіри суспільства до правоохоронців, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
Українські націоналісти не повинні громити російські банки, навіть якщо вони не згодні з позицією влади країни щодо РФ, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр.
"У мене двояка позиція. Я розумію обурення й емоційну реакцію націоналістів. Адже держава не робить тих кроків, які вона повинна здійснювати щодо агресора. Але водночас я не хочу жити в країні, де всі ці емоції виражаються у скоєнні правопорушень. Звісно, люди мають право на мирний протест. Наприклад, цим правом скористалися ті, хто закликав президента подати у відставку. І якщо на протест збирається велика кількість людей, то він дуже ефективний. Окрім цього, є й інші інструменти: проведення розслідувань, оприлюднення інформації, діяльність активістів", – зазначила Маляр.
За її словами, в Україні є люди, які прикриваються патріотизмом, щоб уникнути покарання за вчинені злочини.
"Навіть якщо влада не виконує своїх обов'язків, це не привід для вчинення злочинів і насильницьких дій. Тому що тоді ми потрапляємо у замкнене коло: насильство породжує насильство. Це повернення до 2014 року. А ми – прості українці – не повинні повертатися в минуле, ми маємо врахувати наш досвід і йти вперед. Тобто не просто висувати претензії владі, а розвивати громадянське суспільство і виховувати лідерів. У правоохоронців монополія на захист громадського порядку. І якщо його порушують – вони зобов'язані реагувати. Разом із цим я б хотіла виокремити одну тенденцію: деякі люди, які мають кримінальну біографію, активно займаються пронаціональною діяльністю, щоб мати "поле для відступу". Коли їх будуть притягати до відповідальності за реальні злочини, вони почнуть прикриватися: мовляв, дивіться, це переслідування патріотів! Це дуже небезпечне явище", – наголосила юрист.
На її думку, погром російських банків у столиці України свідчить про слабкість держави.
"З одного боку – мінус, що поліція не застосувала сили в цій ситуації. Хто ж тоді це повинен робити, якщо не вони? З іншого боку – поліція дискредитована подіями 2014 року. І, можливо, поріг, коли вони готові застосовувати силу, значно підвищився. Виходить так, що різні люди під прикриттям національних гасел можуть робити все, що захочуть. Для мене це показник слабкості держави і недовіри суспільства до правоохоронців", – резюмувала Маляр.
17 лютого націоналістичні організації провели акцію під офісом Росспівробітництва. Націоналісти спалили російський прапор і обписали будинок гаслами: "Смерть Росії", "Геть, ФСБ", "Чемодан, вокзал, Росія".
Керівник Росспівробітництва у Києві заявив, що під час нападу С14 у будівлі перебувало 50 дітей. Поліція водночас "активно не втручалася". Посольство Росії в Києві надіслало ноту протесту в Міністерство закордонних справ України у зв'язку з нападом.
18 лютого активісти добровольчого руху ОУН розгромили два російські банки в Києві. Поліція спостерігала за подіями збоку й не втручалася.