Марку "Мрія" випустять у червні, на ній буде дитячий малюнок
Випуск марки "Українська мрія" "Укрпошта" анонсувала 25 квітня. Ілюстрацію, яку використовує пошта, створила 11-річна жителька Волинської області Софія Кравчук для конкурсу "Що для мене Україна" ще до повномасштабного вторгнення РФ.
На малюнку зображені яскраві літаки з крилами у квітах і дівчинка, яка летить на одному з них.
"Тут ось "Мрія", а це – дівчинка Марія і вона літає на такому птасі, жар-птиці", – розповідала авторка малюнка Суспільному. Вона засмутилася, коли дізналася, що справжню "Мрію" зруйнували, але вірить, що літак відбудують.
За словами школярки, вона і далі малює. На початку травня вона працювала над малюнком з охопленим вогнем російським флагманом "Москва".
Смілянський розповів, що після марки з літаком на черзі "Доброго вечора, ми з України". Вона набрала 35% голосів на конкурсі, присвяченому темі наступної марки, який оголосила пошта.
Чернігівський пес-сапер Патрон набрав 28% голосів, але марку з ним випустять, пообіцяв Смілянський.
"Песик Патрон буде обов‘язково. А зараз подумаємо, з яким дизайном, чи це буде фотографія, навіть із президентом спілкувалися. Треба буде подумати, як буде гасіння урочисте з Патроном, може, там лапку, щоб він печатку поставив", – розповів голова "Укрпошти".
Контекст:
Транспортний лайнер Ан-225 "Мрія" – найбільший літак у світі. Ан-225 "Мрія" розробило київське конструкторське бюро імені Олега Антонова у 1980-х роках, перший політ він здійснив 21 грудня 1988 року. Спочатку літак був призначений для транспортування космічних кораблів багаторазового використання та елементів ракетних систем. Однак із 2000-х років його використовували для комерційних перевезень.
Про знищення "Мрії" російськими окупантами стало відомо 27 лютого. "Після п'ятого авіанальоту розбомбили "Мрію" повністю. Це сталося в перший день вторгнення [24 лютого]. Обстрілювали з вертольотів", – розповів мер Бучі (розташована за 4 км від Гостомеля, де стояла "Мрія") Анатолій Федорук.
Державний концерн "Укроборонпром" заявив, що знищений Ан-225 буде відновлено коштом РФ. На відновлення літака знадобиться понад $3 млрд і майже п'ять років.
15 квітня керівництво державного підприємства "Антонов" заявило, що "Мрію" відреставрують.
Президент Володимир Зеленський наголошував, що відродження "Мрії" – питання амбіцій та іміджу України, "правильна державна позиція і правильна мрія".