Меморіальний центр "Бабин Яр" оприлюднив архіви із сотнями тисяч документів
Меморіальний центр "Бабин Яр" оприлюднив оцифровані архіви документів за період ХХ століття, повідомила пресслужба центру у пресрелізі, який є в розпорядженні видання "ГОРДОН".
Онлайн-архів уже доступний на платформі Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".
"Тут можна ознайомитися з електронними копіями архівних документів, що стосуються періоду окупації Києва 1941–1943 років, актовими книгами РАЦС, довідковими картотеками, фондами районних управ, а також документами, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру", – ідеться в повідомленні.
Робота над цифровим архівом триває в межах проєкту "Імена", його постійно поповнюватимуть новими документами, указано в релізі.
Генеральний директор Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Макс Яковер зазначив, що досі точно невідома кількість загиблих у Бабиному Яру.
"[Кількість жертв] коливається від 70 тис. до 100 тис. Нацисти не фіксували імен жертв, радянська влада проводила політику затирання пам'яті про трагедію. Імена тисяч людей були просто забуті. Наше завдання – повернути про них пам'ять. Ми підтримуємо державну політику диджиталізації архівів, оцифровуємо і публікуємо величезні масиви матеріалів періоду Другої світової війни, а також доокупаційного і післявоєнного періодів, які були закриті, робимо доступними документи для дослідників у всьому світі", – додав Яковер.
Меморіальний центр співпрацює з Державною архівною службою і понад 10 архівними установами. Унаслідок цієї співпраці оцифрували понад 500 тис. архівних документів. Із них 200 тис. засекречених раніше матеріалів часів нацистської окупації Києва і понад 130 тис. актових книг РАЦС, повідомили в центрі.
Під час Другої світової війни гітлерівські війська використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині Києва як місце масових розстрілів мирного населення, більшу частину якого становили євреї. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення зобов'язали з'явитися до Бабиного Яру, де до 30 вересня розстріляли понад 33 тис. осіб. За різними оцінками, там було вбито від 70 до 200 тис. людей.