Мер Житомира заявив, що 30% опалення міста зможуть забезпечити завдяки переробленню сміття

У Житомирі планують використовувати для опалення міста RDF-паливо, яке вироблятиме сміттєпереробний завод
Фото: ЕРА (архів)
У березні 2022 року в Житомирі планують відкрити сміттєпереробний завод, який вироблятиме паливо з відходів (RDF). Про це мер міста Сергій Сухомлин розповів під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Сухомлин зазначив, що щорічно в Україні тільки твердих побутових відходів виробляють 10 млн тонн на рік.

"Це, якщо порахувати енергетично, – 1 млрд м&³3; газу", – сказав він і додав, що тільки за офіційними даними, площа звалищ в Україні становить 8,5 тис. га. Сухомлин зазначив, що площа Житомира – 6,3 тис. га.

За словами градоначальника, сміттєпереробний завод, який зараз будують, зможе виробляти 40 тис. тонн RDF-палива щорічно.

"Це заміщення приблизно 20 млн м&³3; газу. 30% Житомира ми можемо опалювати лише завдяки продукції цього заводу", – сказав він. Запуск заводу, за словами мера заплановано в березні 2022 року.

Але в законодавстві, за його словами, не закріплено такого поняття, як паливо RDF. Мер Житомира закликав Раду розглянути відповідний законопроєкт №5611, який зареєстровано в Раді. Це, як сказав Сухомлин, стимулюватиме будівництво заводів із перероблення сміття в українських містах.

Контекст:

RDF-паливо – це рештки, які залишаються після всіх циклів сортування твердих побутових відходів, спресовані у гранули або брикети. Під час спалювання гранул виділяється енергія.

Європейська бізнес-асоціація виступала на підтримку використання такого виду палива, але критикувала сам законопроєкт №5611. Він не відображає комплексного підхіду до розвитку галузі управління відходами, вважають в ЕBA. Асоціація закликала передати його на доопрацювання.