У ЄС набула чинності заборона на одноразовий пластиковий посуд
Із 3 липня в Європейському союзі набула чинності заборона на продаж пластикового посуду, повідомила пресслужба Єврокомісії у Twitter.
"ЄС більше не дозволяє на ринку держав-членів певні одноразові пластикові вироби, і набувають чинності вимоги до маркування", – зазначено у хронології імплементації положень директиви щодо пластику в ЄС на сайті Єврокомісії.
Сайт Єврокомісії наголошує, що одноразові речі зустрічаються в морях та океанах набагато частіше, ніж багаторазові, а пластик разом із рибальським знаряддям становить 70% забруднення морського середовища ЄС.
Під заборону потрапили одноразове пластикове столове начиння (виделки, ножі, ложки й палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, соломинки, ватяні палички з пластику, контейнери з пінополістиролу для харчових продуктів і напоїв та інше.
Контекст:
У лютому 2017 року Організація Об'єднаних Націй заявила, що якщо людство не відмовиться від пластикових пляшок, пакетів, посуду й косметики з пластиковими мікрочастинками, то до 2050 року у Світовому океані пластику буде більше, ніж риби.
19 грудня 2018 року Європейський парламент і Рада Європи дійшли політичної угоди про нові заходи з боротьби зі сміттям, яке забруднює морське середовище. Угода ґрунтується на плані дій, ухваленому 2015 року.