"Ми повертаємося у печери". Комаровський заявив, що в Україні проблеми з вакцинацією не лише проти коронавірусу

Комаровський указав на проблеми з вакцинацією в Україні
Фото: depositphotos.com
В Україні масово відмовляються від вакцинації та підробляють довідки про вакцинацію проти низки хвороб. Про це заявив відомий лікар-педіатр та телеведучий Євген Комаровський 29 жовтня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна".

"У нас біда з поліомієлітом, у нас 200 тис. кору в країні, у нас коклюшу величезна кількість недіагностованого тощо. У нас правець мало не що два тижні діагностують. Це біда, народ! Ми повертаємося у печери!"  – заявив Комаровський.

Він підкреслив, що зараз треба говорити та закликати до вакцинації загалом, не лише проти COVID-19.

"Бо якби ви знали, скільки у нас підроблених папірців про поліомієліт – це ще страшніше за коронавірус. Тут хоч "Дія" є, можна перевірити, а там нічого не перевіриш", – зазначив лікар.

Контекст:

На тлі пандемії коронавірусу у багатьох країнах збився плановий календар щеплень. У 2020 році майже 23 млн дітей у всьому світі пропустили планову вакцинацію, що призвело до спалахів кору, поліомієліту та інших захворювань, яким можна запобігти. "Пандемія COVID-19 призвела до серйозного зниження рівня вакцинації дітей, що відкинуло нас більш ніж на десятиліття назад", – заявила у липні керівниця департаменту ВООЗ із імунізації Кейт О'Браєн, повідомляло "Інтерфакс-Україна".

В Україні рівень вакцинації проти поліомієліту становить 53%, повідомили 26 жовтня у МОЗ. Щоб забезпечити колективний імунітет, має бути вакциновано не менше ніж 95% дітей, повідомляла "BBC News Україна" з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.

У Рівненській області виявили випадок паралічу у півторарічного хлопчика, спричиненого поліомієлітом, про це стало відомо 6 жовтня. Батьки свідомо відмовлялися щеплювати дитину з релігійних міркувань. Пізніше з'ясували, що у цій сім'ї поліомієлітом інфіковано сімох дітей із 10.

Вакцинація проти поліомієліту входить до списку обов'язкових, повідомляв Центр громадського здоров'я МОЗ. У разі відмови від вакцинації держава може запроваджувати обмеження. Дітей можуть не допускати до занять у дитячих садках чи школах.

Поліомієліт є високоінфекційним захворюванням, його спричиняє вірус, зазначає ВООЗ. Він уражає нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу.

Захворіти на поліомієліт може будь-яка невакцинована дитина чи дорослий. Найвразливішими до вірусу є діти віком до п'яти років, тому перше щеплення роблять у перші місяці життя. Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби – вакцинація, оскільки специфічного лікування поліомієліту немає.