Міноборони України повідомило про відкриття першого центру для реінтеграції звільнених із полону

У центрі звільненим військовополоненим надають медичну, реабілітаційну і психологічну допомогу
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Перший медичний заклад у системі Міністерства оборони України набув статусу центру реінтеграції для звільнених із полону військовослужбовців. Про це глава Міноборони Рустем Умєров повідомив у Facebook 2 листопада.

"Медзаклад працює в центральному регіоні й уже надає медичну, реабілітаційну і психологічну допомогу нашим героям після повернення з полону. Відповідний статус заклад отримав наказом Міністерства оборони", – поінформував він.

Центр реінтеграції, як розповів Умєров, – це спеціалізований комплекс, який надає медичну, реабілітаційну і психологічну допомогу. Також там проводять реінтеграційні заходи і надають допомогу в отриманні довідок і відновленні документів.

Перший такий заклад розрахований на 100 місць із можливістю розширення до 200 і більше завдяки реабілітаційним ліжкам, повідомив міністр.

"Ми також уже отримали перші пропозиції й побажання від військовослужбовців і медичного персоналу. Усі вони будуть враховані департаментом охорони здоров'я Міноборони", – додав Умєров.

Пресслужба Міноборони уточнила, що цей статус у середині жовтня дістав реабілітаційний госпіталь, який працює зі звільненими з полону з кінця серпня.

"У центрі вже забезпечено базові умови для надання медичної, психологічної допомоги і реабілітації, а також силами Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних сил України забезпечуються реінтеграційні заходи. До надання необхідних медичних обстежень і допомоги також залучаються цивільні заклади охорони здоров'я", – додали в релізі.

Контекст:

За час повномасштабної війни Україна й Росія провели 58 обмінів полоненими. Останній відбувся 18 жовтня, у межах цього обміну звільнили 95 українців, загалом – уже 3767 осіб. У полоні окупантів залишаються ще тисячі українців, повідомляв президент України Володимир Зеленський.