Монастирський вимагає створити повноцінний реєстр зброї в Україні до кінця цього року
Він назвав це питання пріоритетним для себе.
"Поставив завдання, щоб до кінця цього року, максимум – початку наступного, в Україні запрацював повноцінний реєстр зброї, який, на жаль, не був створений за 30 років незалежності", – сказав Монастирський.
Він висловив сподівання, що до кінця року "хоча б у першому читанні проголосують за закон про обіг зброї, і далі можна рухатися до прийняття у другому читанні".
Голова Національної поліції України Ігор Клименко навів статистику правопорушень, пов'язаних із торгівлею зброєю.
За його словами, протягом минулих дев'яти місяців було на 24% менше таких правопорушень, ніж за аналогічний період минулого року. У 83% кримінальних проваджень особи отримали повідомлення про підозру. Завершили розслідування та передали до суду з обвинувальним актом майже 2 тис. таких фактів. Унаслідок цього до кримінальної відповідальності притягують 2800 правопорушників, з них узяли під варту 300 осіб. Щодо понад 230 осіб обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Окрім того, протягом дев'яти місяців задокументовано понад 120 фактів вилучення з незаконного обігу зброї та боєприпасів у чинних військових та колишніх учасників бойових дій.
До суду передали, за словами Клименка, кримінальні провадження за 11 організованими злочинними групами, причетними до незаконного обігу зброї.
Контекст:
У вересні минулого року президент України Володимир Зеленський заявляв, що "легалізація обігу в державі зброї вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана".
Голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін говорив у коментарі "Україна 24" у липні 2020 року, що в Україні кількість неврахованої вогнепальної зброї на руках у населення перевищує 4,5 млн одиниць. На його думку, офіційна статистика незаконного обігу зброї в Україні є "краплею в океані".
У Верховній Раді у листопаді 2020 року зареєстрували два законопроєкти про обіг зброї: №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї", авторами якого є група нардепів від "Слуги народу", та №4335-1 "Про цивільну зброю та боєприпаси" авторства нардепа від "Голосу" Андрія Шараскіна.
Однак у березні Верховна Рада відхилила обидва ці проєкти.
Тодішній заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пропонував винести питання щодо легалізації зброї на референдум.
Монастирський говорив, що Україна є єдиною країною у Європі, де на законодавчому рівні не врегульовано питання щодо обігу цивільної вогнепальної зброї. Він заявляв, що у разі ухвалення відповідного законопроєкту українцям не дозволять носити зброю із собою.