МОЗ скоротило строк самоізоляції для українців із COVID-19

Самоізоляцію в Україні можна буде припиняти після п'яти днів із моменту виявлення симптомів або позитивного тесту на COVID-19, повідомили в МОЗ
Фото: depositphotos.com (архів)
Строк самоізоляції для пацієнтів із коронавірусною інфекцією COVID-19 в Україні скорочено до п'яти днів. Про це пресслужба МОЗ поінформувала у Facebook.

"Через п'ять днів із дати появи симптомів або отримання позитивного тесту самоізоляцію можна завершувати. Основна умова – відсутність симптомів. У такому випадку робити ПЛР-тест для завершення самоізоляції не обов’язково. Водночас якщо минуло менше п'яти днів, а ви отримали негативний результат ПЛР-тестування, то це також є підставою для завершення самоізоляції", – зазначили в МОЗ.

Там нагадали, що раніше строк обов'язкового перебування на самоізоляції для пацієнтів із COVID-19 становив щонайменше 10 днів.

Головний санлікар України Ігор Кузін в інтерв'ю "Фокусу", яке вийшло 7 лютого, пояснював скорочення строку самоізоляції в багатьох країнах тим, що у штаму коронавірусу "Омікрон" коротший інкубаційний період, ніж, наприклад, у "Дельти".

"Тому ми переглядаємо ці норми в рамках оновленої інформації. Імовірніше, розглядатимемо питання скорочення терміну самоізоляції, але все ж не до п’яти днів: умовно це буде 10 діб для безсимптомних випадків і 13 – для інфікованих із симптомами", говорив він, називаючи "ризикованою тактикою" скорочення строку самоізоляції до п'яти днів.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У середині листопада 2021 року влада повідомила про початок спаду четвертої хвилі коронавірусної інфекції. Країна пройшла осінній пік захворюваності та смертності від коронавірусу, поінформували 24 листопада в Національній академії наук України.

20 січня 2022 року міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив про початок нового спалаху коронавірусної інфекції. За прогнозами міністерства, пік цієї хвилі припаде на середину лютого. Погіршення ситуації пов'язують із поширенням штаму коронавірусу "Омікрон". Кузін розповідав 2 лютого, що "Омікрон" незабаром витіснить "Дельту" в Україні.