МОЗ України оновило список карантинних зон, у "червоній" – три області, а в "помаранчевій" – дев'ять
Міністерство охорони здоров'я України 4 березня оновило список областей України "червоної", "помаранчевої" і "жовтої" зон щодо поширення коронавірусу. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.
У "червону" зону до Івано-Франківської та Чернівецької областей додали Житомирську.
У "помаранчевій" зоні опинилися такі області:
- Вінницька;
- Донецька;
- Закарпатська;
- Запорізька;
- Київська;
- Львівська;
- Миколаївська;
- Сумська;
- Тернопільська.
Усі інші області України – у "жовтій" зоні.
У більшості регіонів фіксують зростання кількості госпіталізацій. За даними Міністерства охорони здоров'я, найпроблемніша ситуація за цим показником в Івано-Франківській (140,5 на 100 тис. населення за норми 60), Вінницькій (103,4), Чернівецькій (93,7), Закарпатській (90,8), Житомирській (79,2) і Миколаївській (65,7) областях.
4 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.
В Україні протягом минулої доби виявили найбільшу 2021 року кількість нових випадків COVID-19 – 10 057. Загалом від початку епідемії у країні зареєстровано 1 374 762 випадки коронавірусної інфекції, помер 26 591 пацієнт із COVID-19, одужало 1 186 873 людини.
Із 24 лютого в Україні відновили карантинне зонування. Івано-Франківська та Чернівецька області потрапили в "червону" зону, де найжорсткіші обмеження.
В Івано-Франківській області встановили 16 карантинних блокпостів, там запрацював мобільний госпіталь для хворих на COVID-19. Спалах COVID-19 у регіоні в Офісі президента пояснюють, зокрема, зимовим напливом туристів на гірськолижному курорті Буковель. Станом на 1 березня в області, за даними ОДА, було зайнято 82,7% ліжок, розгорнутих для хворих на COVID-19.
Напередодні в Івано-Франківську, Чернівцях та Житомирі відбулися акції протесту підприємців, які вимагали дозволити їм працювати. Зокрема, протестувальники були обурені, що Буковель, на відміну від них, продовжує роботу.