МОЗ України відкрило запис на вакцинацію проти COVID-19 для жителів ОРДЛО і Криму

Імунізацію проводитимуть вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech
Фото: ЕРА

Міністерство охорони здоров'я України відкрило запис на вакцинацію проти COVID-19 для жителів окупованих Росією окремих районів Донецької та Луганської областей, а також Криму. Про це 3 червня йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Серед громадян, які проживають на окупованих територіях, у пріоритетну категорію потрапляють люди віком від 65 років.

"Запис відбувається за номером контакт-центру МОЗ із питань протидії COVID-19: 0 800 60 20 19. Під час розмови оператору необхідно повідомити, із якого ви населеного пункту (уточнивши, що наразі він є тимчасово окупованим), указати ваші дані та обрати найзручніший пункт щеплення. Оператор здійснить запис на вакцинацію та надішле вам смс-повідомлення з унікальним ідентифікатором, якщо у вас є український номер телефону, або лист на електронну пошту – у разі його відсутності. Цей ідентифікатор також передадуть до Держприкордонслужби України, щоб вас безперешкодно пропустили на підконтрольну уряду України територію", – пояснили у відомстві.

Як уточнили в Міністерстві охорони здоров'я, громадяни, які готові вакцинуватися і мають унікальний ідентифікатор із підтвердженням запису на щеплення, не мають проходити самоізоляцію або обсервацію.

Для запису на введення другої дози вакцини необхідно буде знову зателефонувати до контакт-центру.

"Разом із Мінреінтеграції ми розробили максимально просту процедуру, яка дозволить українцям із пріоритетних груп, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, швидко і безперешкодно отримати щеплення від COVID-19 у зручних для них пунктах щеплень на контрольованій Україною території. Ці пункти забезпечені усім необхідним для здійснення вакцинації", – зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Імунізацію проводитимуть вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech у 10 пунктах вакцинації на підконтрольних українському уряду територіях Донецької, Луганської та Херсонської областей. Вони розташовані біля контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого.

Загалом від початку кампанії з вакцинації зроблено 1 214 883 щеплення. Вакциновано 1 076 795 осіб, із них ввели першу дозу – 1 076 793 особам, завершило вакцинацію (ввели дві дози) – 138 090 людей.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років.

Ляшко обіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас за літо щеплення "як мінімум" і "гарантовано" зроблять 5 млн українців, прогнозує він.