МОЗ додасть 10 млн доз вакцини від Pfizer/BioNTech до національного плану з вакцинації – Степанов

На початку квітня президент повідомляв про контракт на 10 млн доз вакцини від Pfizer/BioNTech
Фото: EPA
МОЗ додасть 10 млн законтрактованих доз вакцини проти коронавірусу від Pfizer/BioNTech до національного плану з вакцинації. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов 29 квітня в ефірі ток-шоу "Народ проти з Наташею Влащенко" на каналі "Україна 24".

"У національному плані вакцинації, який затверджений урядом, відразу було повідомлення, що по мірі заключення контрактів туди будуть вноситися зміни, у цю таблицю. Після заключення контракту ми вже подали відповідні зміни, і вони будуть найближчим часом внесені, і там всі ці 10 млн будуть з відповідними термінами поставок", – сказав міністр.

Уряд опублікував національний план з вакцинації 12 квітня. Згідно з документом, Україна до кінця 2021 року має отримати 21,9 млн доз вакцини, 8 млн із яких – у межах механізму COVAX. Постачання 10 млн доз препарату від Pfizer/BioNTech, згідно з контрактом, про підписання якого 6 квітня повідомляв президент Володимир Зеленський, у національному плані не вказано.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca (у першій партії було 500 тис. доз).

13 квітня розпочали вакцинацію доправленим у березні препаратом CoronaVac (215 тис. доз).

18 квітня у країні почали вакцинувати препаратом від Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).

27 квітня почалася вакцинація виготовленим у Південній Кореї препаратом AstraZeneca-SKBio.

Станом на 30 квітня в Україні зробили 702 440 щеплень проти коронавірусу, повністю вакциновано (введено дві дози) 130 осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.