МОЗ затвердило форму довідки, яку видадуть українцям, котрі мають протипоказання для вакцинації проти COVID-19
Форму №028-1/о та інструкцію про її заповнення МОЗ схвалило 2 листопада.
Довідку заповнюватимуть на підставі медичних записів про стан здоров'я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначають відповідно до інструкцій із застосування вакцин, уточнили в повідомленні.
Міністерство охорони здоров'я України 28 жовтня затвердило список медичних протипоказань та застережень для вакцинації проти COVID-19.
У документі МОЗ зазначено два типи протипоказань: абсолютне (якщо є ймовірність виникнення серйозної побічної реакції) та застереження (коли остаточне рішення щодо щеплення ухвалює лікар з урахуванням переваг над ризиками).
Дані про пацієнтів, яким протипоказано вакцинацію, вноситимуть в електронну систему охорони здоров'я, їх можна буде згенерувати в застосунку "Дія".
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною Moderna (Spikevax), партію, яка надійшла, уже використали.
24 лютого в Україні стартувала вакцинація. Зараз зробити щеплення можуть усі охочі віком від 12 років. Від початку вакцинальної кампанії одну дозу ввели 11,4 млн осіб, а повністю імунізовані (дістали дві дози) – 7,9 млн осіб.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні було зареєстровано серед невакцинованих. За його словами, приблизно 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні громадян не були щепленими.
Вакцинація проти коронавірусу врятувала щонайменше 5,5 тис. життів українців, зазначив глава МОЗ 8 листопада.