У відпочивальників на гірськолижних курортах COVID-документ має бути постійно із собою – МОЗ

Відвідувачі гірськолижних курортів України мають надавати сертифікати про вакцинацію
Фото: pixabay.com

Відвідувачі гірськолижних курортів України мають надавати сертифікати про вакцинацію проти коронавірусу, негативний результат тестування або довідку про одужання від COVID-19 під час поселення в готель або під час купівлі абонементу на катання.

Про це 2 грудня під час брифінгу, який транслювали у Facebook на сторінці МОЗ, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"На гірськолижних курортах надавати послуги дозволяється громадянам, у яких перевірили наявність COVID-документів. Відвідувачам курортів рекомендується присвоїти унікальну позначку, наприклад наліпку, яка дозволить ідентифікувати, що документи в людини вже перевіряли. Відмітка має містити інформацію про те, хто саме її видав і суб'єкт господарювання: це необхідно для того, щоб уникнути повторних перевірок документів та дати можливість користуватися суміжними послугами – підвісних канатних доріг, вуличних ярмарків", – наголосив він.

За словами Ляшка, COVID-документ у відпочивальників має бути із собою постійно, надавати на вимогу співробітників закладів та під час перевірок органів контролю. Як і де перевіряти документи, власники бізнесу мають вирішити самі.

"Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається на власників бізнесу. У випадку відсутності у відвідувачів або співробітників необхідних документів господар бізнесу може за порушення карантину отримати штраф від 34 тис. грн до 170 тис. грн. Вакцинуйтеся та відпочивайте безпечно і комфортно", – сказав міністр.

6 грудня в Україні набудуть чинності та зміни в карантинних обмеженнях, які передбачають посилення правил для нещеплених громадян.

Контекст:

Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі.

Від початку епідемії в Україні зафіксовано 3,4 млн випадків COVID-19, але 87 тис. пацієнтів померли. За даними МОЗ, 96,5% померлих із 1 серпня до 31 жовтня від ускладнень COVID-19 не були щепленими двома дозами вакцини.

В Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні запровадила "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.

Відтоді до "червоної" зони карантину перейшло 17 областей: Херсонська (з 15 жовтня), Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська (з 18 жовтня), Сумська (з 23 жовтня), Рівненська, Миколаївська (з 26 жовтня), Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська (з 30 жовтня), Волинська область (з 8 листопада), Черкаська (з 12 листопада). З 1 листопада в "червоній" зоні епідемічної небезпеки опинився Київ, із 18-го перейшла Вінницька область.