На вакцинацію проти коронавірусу записалися колективи 84 підприємств – Ляшко
"Хотів би відразу попередити, що ніякої "зради" немає. Вакцинація в Україні продовжується відповідно до дорожньої карти й тих етапів, які в ній визначені. Водночас реєстрація колективів призначена для того, щоб ми оперативно в разі надходження великої кількості доз вакцин ефективно використовували всі платформи, передбачені для проведення щеплень", – сказав головний санлікар.
Він зазначив, що зараз використовують дві платформи – мобільні бригади й пункти вакцинації, а в разі надходження великої кількості вакцин МОЗ готове відкривати вакцинальні центри.
"Вакцинація за цим листом очікування буде відбуватися тільки при наявності великої кількості доз вакцини, яка не використовується для пунктів щеплення. Вони будуть використовуватися мобільними бригадами, вони будуть приїжджати на підприємство і проводити щеплення. Це нам дозволить правильно, організовано й досить швидко забезпечити виконання національного плану з імунопрофілактики", – сказав він.
Ляшко зазначив, що запис колективів на щеплення не є порушенням плану вакцинації.
"Ні, це не порушення. У дорожній карті чітко прописано, що в нас одночасно можуть працювати декілька етапів. Коли ми говоримо про перший, другий і початок третього етапу, у нас у цих етапах близько 10 млн осіб. Але є люди, які ще думають, вагаються, які не можуть у цей конкретний період часу пройти щеплення, тому для того, щоб вакцина не лежала на складах, а ефективно використовувалася, будуть запрошуватися інші категорії осіб з інших етапів або будуть працювати мобільні бригади в організованих колективах", – заявив він.
Заступник міністра уточнив, що записатися можуть усі підприємства, незалежно від форми власності, у яких працює понад 50 людей.
Контекст:
Із 24 лютого українцям вводять вакцину Covishield від Oxford/AstraZeneca (у першій партії було 500 тис. доз). 13 квітня розпочали вакцинацію привезеною в березні вакциною CoronaVac (215 тис. доз). 18 квітня у країні розпочали щеплення вакциною Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).
23 квітня в Україну привезли 367,2 тис. доз вакцини проти коронавірусу AstraZeneca-SKBio, виробленої в Південній Кореї. Препарат надійшов у межах механізму COVAX. Ляшко розповів, що вакцину використовуватимуть у кабінетах щеплень для вакцинації людей віком від 65 років, а також для другого щеплення людей, яким ввели перший препарат Covishield. Вакцинацію AstraZeneca-SKBio в більшості регіонів мають розпочати 28 квітня, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Станом на 23 квітня в Україні зробили 508 тис. щеплень проти коронавірусу, повідомляв міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.