НАН попередила про загрозу швидкого поширення в Україні "індійського" штаму коронавірусу
В огляді йдеться, що швидке поширення штаму "Дельта" в європейських країнах може вплинути на позитивну епідемічну динаміку в Україні.
"У країнах, де цей штам уже став домінантним (Великобританія, Росія, Португалія), спостерігається швидке погіршення епідемічної динаміки. У решті країн Європи штам "Дельта" швидко витісняє інші. Очікується, що до кінця літа він домінуватиме на всій території Європи", – повідомили в НАН.
Учені зазначають, що поки "індійський" штам не дістав широкого поширення в Україні, захворюваність у країні й далі падатиме. За оцінками НАН, це відбуватиметься ще кілька тижнів.
"З огляду на рівномірність і стабільність темпів спадання по всій території України, зменшення кількості нових виявлень очікується впродовж іще кількох тижнів, а середня кількість нових інфікувань знизиться до середніх значень 400–600 на день протягом наступних двох тижнів", – ідеться у прогнозі.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Джонса Гопкінса, за час пандемії у світі підтвердили понад 177,5 млн випадків зараження, з них 3,8 млн – летальні.
Під час пандемії виявили кілька штамів коронавірусу, які відрізняються вищою заразністю і тяжчим перебігом хвороби. Спочатку їм надавали назви залежно від країни, де їх уперше виявили (наприклад, "індійський", "бразильський", "британський" штами). У червні 2021 року ВООЗ вирішила називати штами буквами грецького алфавіту, щоб "уникнути дискримінації". Так, "індійський" штам дістав назву "Дельта", "британський" – "Альфа".
До переліку штамів коронавірусу, які занепокоюють, окрім "Дельти", Центр із контролю захворювань заніс варіанти вірусу, що вперше виявили у Великобританії ("Альфа"), Південно-Африканській Республіці ("Бета"), два штами, виявлені в Каліфорнії ("Епсілон"), а також у Японії та Бразилії ("Гамма").