Нардепка Дмитрієва: Уперше в історії держава взяла на себе обов'язок фінансування всіх операцій із трансплантації G

Дмитрієва: Ми вкладаємо ці кошти в нашу медицину і в наших лікарів, рятуючи більше пацієнтів
Фото: Оксана Дмитриева / Facebook

В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" нардепка від "Слуги народу", заступниця голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Оксана Дмитрієва сказала, що необхідно розвивати трансплантологію в Україні, а не "вивозити гроші за кордон".

В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" нардепка від "Слуги народу", заступниця голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Оксана Дмитрієва розповіла, що зараз в Україні за фінансування операцій із трансплантації відповідає держава.

"Уперше в історії держава взяла на себе обов'язок фінансування всіх операцій із трансплантації. Ми запустили пілотний проєкт і на сьогодні в нього внесено 19 центрів органної трансплантації та шість центрів трансплантації кісткового мозку. У нас зараз відгону немає від заявок на участь у проєкті. [У ньому] беруть участь центри з Києва, Львова, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Рівного, Ковеля, Черкас. Загалом 19 лікарень", – підкреслила Дмитрієва.

Вона зазначила, що українські лікарі зацікавлені в розвитку трансплантології у країні.

"Після одержання необхідних ліцензій лікарні укладають контракт із Міністерством охорони здоров'я та отримують фінансування. Центри прорахували, у яку суму обходиться трансплантація. Ці цифри в рази менші, ніж рахунки за кордоном. Лікарі почали активно працювати. І ми вже розглядаємо долучення до проєкту приватних лікарень. Але їхні послуги будуть оплачувати за державними розцінками. На моє переконання – ми маємо розвивати трансплантологію в нас, а не вивозити гроші за кордон. Тут ми вкладаємо ці кошти в нашу медицину і в наших лікарів, рятуючи більше пацієнтів", – заявила нардепка.

Нардепка Дмитрієва: Мені здається, настав час, коли в сім'ях варто обговорювати питання донорства. Читайте повну версію інтерв'ю

В Україні з 1 січня 2019 року діє закон, який дозволяє трансплантацію органів. У ньому йдеться про те, що кожен повнолітній громадянин України може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. Інформацію про це можуть занести в паспорт або посвідчення водія, також відомості про згоду на посмертне донорство в обов'язковому порядку буде занесено в Єдину державну інформаційну систему трансплантації.