Українські полярники показали пташенят антарктичних синьооких бакланів. Фото photo icon

Пташенята синьооких бакланів поступово покриваються коричневим пухом, а виростаючи, отримують чорно-біле оперення
Фото: Національний антарктичний науковий центр / Facebook
Співробітники станції "Академік Вернадський" показали, як ростуть пташенята антарктичних синьооких бакланів. Фотографії опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook 4 лютого.

"Раніше ми вже показували вам, як швидко ростуть пінгвіненята, а тепер подивіться, як змінюються пташенята синьооких антарктичних бакланів", – ідеться в повідомленні.

Фотографії зроблили на одному із сусідніх зі станцією островів – Пітермані. Там є дві колонії синьооких бакланів, які українські вчені постійно моніторять. Одна велика, у ній понад пів сотні гнізд, а інша маленька – до 15. У кожному гнізді – від одного до трьох пташенят.

"Різниця між цими фото – приблизно місяць. На перших світлинах – новонароджені бакланенята, вони зовсім дрібненькі та голі, схожі на дитинчат динозаврів. Поступово малята вкриваються коричневим пухом. За місяць вони виростають такими "пухнастиками", що за розмірами часто не відрізняються від батьків (хоча тіло у них менше). А пір'ям починають обростати десь за два місяці після народження", – розповіли полярники.

У центрі зазначили, що синьоокі баклани і субантарктичні пінгвіни часто гніздяться поруч і здалеку цих чорно-білих птахів не завжди можна розрізнити. Але одна суттєва різниця між ними все ж таки є: баклани літають, а пінгвіни – ні.