Необхідно припинити практику витягування грошей у батьків на потреби школи – освітній омбудсмен

Горбачов закликав припинити залучення грошей батьків на потреби шкіл

Фото: Sergii Gorbachov / Facebook

В Україні необхідно припинити залучення батьків школярів до фінансування та ремонту навчальних закладів з огляду на те, що на це мають виділяти кошти з місцевих бюджетів. Про це освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив 4 листопада на форумі "Україна 30. Безпечна громада", повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Омбудсмен назвав "ганебною практикою" витягування грошей з батьківських кишень і звернувся до голів територіальних громад та управлінь освіти з проханням припинити залучення батьківських коштів на потреби шкіл.

Також Горбачов зазначив, що не можна залучати батьків учнів до проведення ремонтних робіт у школах, оскільки це може бути небезпечним для них.

"Кожен ремонт має відповідати технічним нормам та виконуватися організацією, яка має на це відповідну підготовку та ліцензію", – додав він.

Контекст:

Сергій Горбачов – український діяч освіти та журналіст. Працював учителем російської мови та літератури у різних школах, був одним із творців ліцею "Логос" у Запоріжжі.

Висунув свою кандидатуру на нову посаду освітнього омбудсмена у 2019 році. Конкуренцію йому складали юристки Ірина Яковець та Олеся Ващук. У серпні того самого року Горбачов став першим освітнім омбудсменом України.

На його думку, обов'язкова шкільна форма позбавляє дитину права на індивідуальність та самовираження.

Також Горбачов заявляв, що в Україні немає узагальнених статистичних даних щодо освіти, і це є базою для зловживань.