Обмін ламп розжарювання на нові LED-лампи став доступним у містах і селищах міського типу – "Укрпошта"
Про це 7 лютого повідомляють на сайті "Укрпошти".
Зазначають, що Дніпропетровська й Донецька області ввійдуть до програми обміну ламп 9 лютого.
"Уже від сьогодні, 7 лютого, програма ЄС та уряду із заміни ламп розжарювання на енергоощадні реалізується додатково ще в понад 1300 міських відділеннях "Укрпошти" (без урахування майже 900 відділень в обласних центрах, де лампи можна обміняти із 30 січня), – ідеться в повідомленні. – Додатково до 4 млн ламп, які отримали обласні центри, ще близько 6 млн LED-ламп буде розподілено по решті міст і смт. А вже до кінця лютого, завдяки пересувним відділенням "Укрпошти", лампи мають надійти й до найменших сіл по всій країні".
Вказують, що станом на 7 лютого українці обміняли вже 1,5 млн старих ламп на нові.
Найбільше обміняли в Києві – понад 244 тис. ламп.
У "Дії" українці замовили на обмін понад 1,1 млн ламп, ідеться в повідомленні сервісу в Telegram.
Контекст:
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на тлі масованих обстрілів Росією об'єктів інфраструктури України повідомила 13 грудня 2022 року, що Європа виділить €30 млн на приблизно 30 млн світлодіодних ламп для українців.
У межах урядової програми українці зможуть безплатно обміняти 50 млн ламп, розповіла перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко. "30 млн вже надав ЄС, ще 5 млн – уряд Франції. Заміна 50 млн ламп дозволить заощадити приблизно 1 ГВт електроенергії", – зазначила вона.
Щоб подати заяву про обмін ламп у застосунку "Дія", потрібно: авторизуватися, обрати "Послуги" – "Обмін ламп", вказати контактний номер телефону й відділення "Укрпошти", вказати тип і кількість світлодіодних ламп. "Після цього отримаєте push-сповіщення, що лампи є в обраному відділенні "Укрпошти", і ви можете їх отримати протягом п'яти робочих днів. Якщо за цей час не заберете лампи, то заява анулюються", – повідомили в Мінцифри. Також обміняти лампи у відділеннях "Укрпошти" можна без реєстрації. Але в такому разі лампи обміняють лише за їх наявності, додали у відомстві.
Суть проєкту – знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, яка зазнала сильних пошкоджень через масовані російські атаки.