Обсяг споживання ліків в Україні зріс на 28% 2019 року – дослідження
Фармацевтична індустрія стає технологічнішою та інноваційнішою, що підвищує доступність сучасних ліків, ідеться в інфографічному довіднику "Фармацевтика України 2020"
2019 року обсяг споживання ліків в Україні зріс на 28% – до $105 на людину, випливає з даних, оприлюднених в інфографічному довіднику "Фармацевтика України 2020", який підготувала компанія Top Lead за підтримки фармацевтичної компанії "Дарниця" й аналітичного партнера BusinessViews.
Обсяг фармацевтичного ринку зростає, більшу його частину (89%) фінансують споживачі, які купують ліки в аптеках. Держава закуповує 11% продукції, ідеться у звіті.
За даними авторів дослідження, середньорічний темп зростання обсягів аптечного ринку протягом останніх п'яти років становив 12%. 2019-го аптечні продажі становили $3,4 млрд. Динаміка госпітального ринку на рівні 6% останні п'ять років, а його обсяг 2019-го становив $0,4 млрд.
Технологічність та інноваційність галузі зростають, а впровадження європейських стандартів у виробництві разом із високою інтенсивністю інвестицій робить фармацевтику одним із найдинамічніших секторів економіки з високою доданою вартістю, ідеться в документі.
Завдяки цьому підвищується доступність сучасних ліків, а розвиток галузі сприяє покращенню ситуації в економіці України, вказано в довіднику.
"Лідируючі українські компанії на практиці застосовують робототехніку, штучний інтелект, комп'ютерне моделювання, блокчейн, хмарні технології та керують виробництвом віддалено завдяки промисловому інтернету речей. Фарміндустрія займає друге місце по інтенсивності інвестицій і створює 30 млрд грн доданої вартості. Тому з упевненістю можна говорити, що фармацевтика – це галузь, яка розвиває національну економіку", – розповів голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків "Українським новинам".
[MULTIMEDIA]
Приблизно третина продажів на фармацевтичному ринку припадає на 10 найбільших компаній, із яких шість є українськими, ідеться в дослідженні.
Обсяг інвестицій у фармвиробництво не відновився до докризового рівня, але інтенсивність вища, ніж в інших галузях, і вона й далі зростає, пишуть автори дослідження.
Сьогодні один співробітник фармацевтичної галузі створює найбільшу в Україні додану вартість – 1,2 млн грн, випереджаючи сферу IT (0,8 млн грн) і металургію (0,4 млн грн), ідеться в документі.
"Фармацевтика динамічно зростає – швидше, ніж економіка в цілому, забезпечує високі зарплати, створює і підтримує багато робочих місць у суміжних галузях. Це одна з найбільш наукоємних індустрій, а обсяги інвестицій у R&D ростуть із року в рік. Українські виробники ліків успішно конкурують на вітчизняному ринку і нарощують обсяги експорту", – розповів CEO Top Lead Станіслав Шум.
За його словами, фармацевтичну індустрію важливо "тримати на радарі і досліджувати причини її успіху". Для цього, розповів Шум, щорічно випускають інфографічне дослідження "Фармацевтика України".