Одесита за крадіжку засудили до читання Толстого та Франка. На судовому засіданні він читав по складах
За даними слідства, чоловік завдав своєму знайомому збитків на суму 903 грн. Обвинувачений визнав свою провину. Суд зобов'язав одесита відмічатися у поліції, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, а також прочитати трилогію російського письменника Льва Толстого "Дитинство. Отроцтво. Юність" та вірш українського письменника Івана Франка "Строфи".
Суддя Олександр Гарський вважав, що ці книги будуть корисними для саморозвитку 26-річного чоловіка, який під час судового засідання читав по складах і зізнався, що за все життя прочитав пів книги.
У пресслужбі суду розповіли, що 26-річного обвинуваченого виховував батько, мати покинула дитину, коли їй було шість років, та створила іншу родину. Суддя врахував умови, у яких виріс фігурант.
"Він у першому класі протягом навчального року навчався у різних школах, різних населених пунктах. У цей проміжок він майже постійно знаходився на вулиці, не навчався, займався бродяжництвом, оскільки ані мати, ані батько не контролювали його знаходження у школі. Його виявили сусіди або чужі люди на вулиці, у зв'язку з чим віддали до притулку. Із першого по п'ятий клас обвинувачений фактично не навчався, закінчив дев'ять класів загальноосвітньої школи та одразу почав працювати, оскільки поступити до технікуму не зміг через погані оцінки", – зазначили у релізі.
Контекст:
Суддя Гарський на засіданні 20 жовтня ухвалив вирок двом жителям Білгород-Дністровського району Одеської області за крадіжку автомобільних магнітол та динаміків. Він зобов'язав 23-річного та 19-річного мешканців Білгород-Дністровського району прочитати повість "Пригоди Тома Соєра" та роман "Пригоди Гекльберрі Фінна" Марка Твена, повість Джека Лондона "Біле Ікло" та вірш "Минають дні, минають ночі" Тараса Шевченка.
Гарський працює суддею з 2005 року, у Малиновському суді – з 2010-го, повідомили на сайті руху "Чесно". У 2016–2017 роках претендував на посаду судді Конституційного Суду, але не пройшов конкурсу.
Одеське видання "Думская" називає його "філософом у мантії", якому "трохи за 40". Вирок щодо чоловіків, які вкрали магнітоли, – не єдине рішення, де Гарський цитує класиків чи філософів, або досліджує біографію фігуранта, пише ЗМІ.
"Головний учасник будь-якого процесу – сторона, що програла. Саме для них я детально розписую всі деталі, всі подробиці, всі мотиви та перебіг своїх думок. Хочу, щоб людина зрозуміла, чому я ухвалив саме таке рішення і в чому саме вона не мала рації", – пояснював суддя "Думской", чому пише "ґрунтовні вироки".