Один із заводів із виробництва кисню для COVID-лікарень в Україні відновив роботу після поломки – Ляшко

Ляшко розповів, що споживання кисню українськими COVID-лікарнями зростає
Фото: Віктор Ляшко / Facebook
Завод із виробництва медичного кисню на заході України, який зупинявся через технічну несправність, відновив роботу.

Про це міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко 22 жовтня розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна".

Міністр розповів, що два заводи, які зупинили роботу через регламентні роботи на 10–15 днів, зробили це планово.

"Перед тим, як вони пішли на регламентні роботи, ми знайшли заміну кисню на той об'єм, який вони постачали. Ми перестрахувалися. Але у цей час у нас поламався один завод на Західній Україні. І це стало напружено, бо деякі лікарні відчули, що може не вистачати кисню", – сказав Ляшко.

Він зазначив, що виробник кисню відразу повідомив міністерству, на нього відреагували  і потреби лікарень перекрили.

"Була певна напружена ситуація, але цей завод на Західній Україні вже сьогодні відновив роботу. Тому думаю, що ми пройдемо [пік епідемії] спокійно. Але ми повинні зрозуміти, що зростає споживання кисню. Є міста, які споживають по 50 тонн на добу. Минулого піку це було 10–12 тонн", – додав Ляшко.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня головний санлікар Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Станом на 22 жовтня в Україні підтвердили 2,7 млн випадків коронавірусної інфекції, з них понад 23 тис. – за останню добу. Це абсолютний рекорд за весь час епідемії. Померло понад 63 тис. пацієнтів із COVID-19.

За даними системи моніторингу Ради нацбезпеки і оборони України, в українських лікарнях майже 62 тис. ліжок із під'єднаним киснем, зайнято майже 41 тис. (65,7%).