Омбудсменка України за вісім місяців 2021-го отримала на 34% більше скарг, ніж торік

Денісова вказала зменшення на 40% звернень про порушення від осіб з інвалідністю
Фото: Людмила Денісова / Facebook
До уповноваженої Верховної Ради з прав людини із січня до серпня 2021 року звернулося 41 566 осіб, це на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це 15 вересня у Facebook повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

Понад 80% заявників – громадяни працездатного віку.

"37 720 повідомлень стосуються порушень прав громадян. Це на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У третині повідомлень ідеться про порушення інформаційних прав громадян: на звернення до органів державної влади, одержання публічної інформації. Зокрема, заявники скаржаться на те, що відповіді на звернення надаються з порушенням строків, установлених законом, розгляд звернень здійснюється формально, порушується право ознайомлюватися з матеріалами перевірки за зверненням", – зазначила Денісова.

З майже 4 тис. повідомлень про порушення економічних прав третина стосувалася права на отримання якісних фінансових послуг. 2,5 тис. – звернення про порушення права на повагу до гідності та невтручання в особисте життя, більше ніж 2 тис. пов'язані з незаконним опрацюванням персональних даних осіб.

"І майже всі вони – 85% – про порушення прав колекторськими організаціями та фінансовими установами, які шляхом погроз і шантажу, поширення неправдивої інформації про особу та її персональні дані вимагають виплати боргу за кредитом чи позикою як зі своїх клієнтів, так і їх поручителів", – уточнила омбудсменка.

З позитивних тенденцій вона вказала зменшення на 40% звернень про порушення від осіб з інвалідністю.

Контекст:

Офіс омбудсмена України 2020 року отримав понад 49 тис. скарг про порушення прав людини. Денісовій надійшло 48 405 повідомлень про порушення прав людини, це більше ніж на 40%, якщо порівнювати з 2019 роком. Більшість повідомлень стосувалася порушень громадянських і політичних прав – 50,3%; економічних, соціальних і культурних прав – 22,1%.