Верховна Рада внесла зміни до закону, який дозволить ОСББ платити за електроенергію за тарифами для населення
Тарифи на електроенергію для ОСББ та ЖЕКів для комунально-побутових потреб установлено на рівні тарифів, визначених для населення, а не на рівні тарифів для побутових споживачів, які вищі.
Верховна Рада 1 вересня ухвалила у другому читанні закон України "Про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень закону України "Про ринок електричної енергії" щодо постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку". Про це повідомляють на сайті парламенту.
Закон передбачає, що електроенергію, яку купують у постачальника універсальних послуг, будуть оплачувати за цінами, за якими постачальник послуг здійснює постачання побутовим споживачам. Тарифи на електроенергію для ОСББ, ЖЕКів для комунально-побутових потреб встановлять на рівні тарифів, визначених для населення, а не на рівні тарифів для побутових споживачів, які вищі, зазначено на сайті комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
Електроенергію, яку споживають: у багатоквартирних житлових будинках на технічні цілі та освітлення дворів, східців і номерних знаків; у дачних і дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі та освітлення території; юридичні особи, які є власниками (балансоутримувачами) майна, використовуваного для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб у частині задоволення власних побутових потреб внутрішньо переміщених осіб; релігійні організації в частині споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби – оплачуватимуть за цінами, за якими постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії побутовим споживачам.
Закон не подписали спікер Верховної Ради і президент України, він ще не набув чинності.
Новий ринок електроенергії, який функціонує за стандартами Євросоюзу, почав працювати з 1 липня 2019 року згідно із законом "Про ринок електричної енергії". Нова модель передбачає впровадження ринку двосторонніх договорів, ринку "на добу наперед", а також внутрішньодобового і балансувального ринків. Енергореформи є зобов'язанням України в межах імплементації норм Третього енергопакета ЄС.