Першу тисячу українських безробітних залучили до "Армії відновлення" для соціально важливих робіт. Найбільше – у Сумській області
Станом на 15 листопада в Україні до суспільно корисних робіт у межах ініціативи "Армія відновлення", за даними Державної служби зайнятості, було залучено 1036 осіб, які мають статус безробітного. Про це 15 листопада повідомило Міністерство економіки України.
Зазначають, що наразі до суспільно корисних робіт залучають безробітних у п'яти областях України. Найбільшу їхню кількість зафіксували у Сумській області – там "Армія відновлення" забезпечила роботою 499 осіб.
У Київській області у роботі "Армії відновлення" бере участь 209 безробітних, у Чернігівській – 176, Донецькій – 107, Полтавській – 45.
Ще у двох регіонах, Рівненській і Волинській областях, розглядають можливість залучення безробітних до суспільно корисних робіт найближчим часом.
"Ми розглядаємо цей процес як механізм переходу людини зі статусу безробітного у статус зайнятої особи. Виконуючи суспільно корисні роботи, безробітний не тільки буде отримувати зарплату більшу, ніж виплати по безробіттю, але й приносити користь суспільству, що дуже цінно, особливо в ці турбулентні часи", – заявила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
У міністерстві визнали, що стосовно загальної кількості безробітних у країні "поки що це відносно невеликі цифри". Загалом у центрах зайнятості на кінець жовтня було зареєстровано приблизно 270 тис. осіб, які мають статус безробітних. Однак у Мінекономіки переконані, що ця ініціатива "допоможе українцям, особливо у маленьких містечках, одночасно і заробляти кошти, і відновлювати свої громади".
Види суспільно корисних робіт, залежно від регіону, можуть бути різними. Найчастіше людей залучають до:
- зміцнення дамб, розчищення узбережжя біля водойм і річок;
- заготівлі дров для населення;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
- ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери;
- відновлення й благоустрою міст;
- ліквідації стихійних звалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів;
- проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, які виконують на об'єктах забезпечення життєдіяльності громад).
Участь у суспільно корисних роботах із боку безробітних є добровільною. Оплата такої праці не може бути нижчою за мінімальну зарплату, яка на сьогодні становить 6700 грн. Окрім того роботи "Армії відновлення" можуть додатково фінансувати з обласних бюджетів, тобто оплата за їхнє виконання може бути вищою.
Контекст:
Спад економіки України, зумовлений війною, спричинив зростання рівня безробіття майже до 35%, свідчить інфляційний звіт за липень, який опублікував Національний банк України. За оцінками НБУ, війна призвела до рекордного стрибка кількості незайнятих, головні причини – скорочення бізнес-активності та міграційні процеси.
Офіційних безробітних в Україні залучатимуть до суспільно корисних робіт, якщо їх не буде працевлаштовано протягом місяця, заявив 21 червня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. "В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами", – сказав він. Глава Кабміну уточнив, що це стосується організації роботи в тилу.