Петренко: В Україні виконується приблизно 18% судових рішень, у Європі – до 70%
До проведення реформи в Україні середній рівень виконання судових рішень становив 5–6%, розповів міністр юстиції Павло Петренко.
Українська влада планує за кілька років замінити персональний склад суддівського корпусу в усій країні. Про це міністр юстиції Павло Петренко заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", яке опублікували 7 грудня.
"Уже зараз ми маємо новий Верховний Суд, нові апеляційні суди, які мають бути створені протягом наступних двох років, і велику кількість місцевих судів. Відбувається практично повне оновлення: найближчими місяцями приблизно 600 нових суддів зайдуть на посади в місцеві суди! Нарешті у країні з'явиться український суддя в українській судовій системі – це була основна філософія судової реформи", – зазначив він.
Петренко нагадав, що минулого року також з'явився інститут приватних виконавців судових рішень.
"Так складалося, що в Україні середній рівень виконання судових рішень був 5–6% – це ганебна цифра. Тоді був ухвалений пакет законів, які зробили таку радикальну реформу системи виконання. Серед упроваджених нововведень – створення змішаної системи виконання судових рішень. Ми тут не вигадували велосипед, а проаналізували досвід країн-сусідів зі Східної Європи, які стали членами ЄС", – розповів міністр.
За його словами, набір у приватні виконавці стартував на початку 2017 року.
"Було заявлено на навчання та проходження стажування понад 1,1 тис. осіб – юристи, адвокати, арбітражні керівники, особи, які раніше працювали в системі державної виконавчої служби. У нас був попередній план до кінця року вийти на кількість приватних виконавців, що активно працюють, понад 200. Але це добра воля претендентів – іти на іспити, тож поки маємо трохи більше ніж 115–120 приватних виконавців, які успішно склали іспити та дістали доступ до професії", – повідомив глава Мін'юсту.
Петренко підкреслив, що завдяки цьому тепер у країні виконують приблизно 18% судових рішень.
"Ми поставили за мету вийти на середньоєвропейський рівень виконання судових рішень – це приблизно 50–70%", – поділився він планами.
Закон про приватних виконавців було схвалено Верховною Радою і підписано президентом улітку 2016 року.