Поіменні списки для першого етапу вакцинації проти COVID-19 сформовано, більшість медиків готова до процедури – МОЗ

Вакцинацію проти коронавірусу почали у 73 країнах, в Україні, за прогнозами уряду, вона стартує в лютому
Фото: ЕРА
Заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко говорив, що на першому етапі вакцинації щеплення проти коронавірусної інфекції зроблять 58 тис. медпрацівникам. Поіменні списки медиків уже сформували, розповів завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Олександр Заіка.

За попередньою інформацією, більшість українських медиків, яким робитимуть щеплення проти коронавірусної інфекції, готова до процедури. Про це завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Олександр Заіка розповів Суспільному.

"Це було підтверджено офіційними листами про кількість цільової групи, яка буде [отримувати] перші щеплення", – сказав він.

Заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко говорив, що на першому етапі вакцинують 58 тис. медпрацівників.

"Склади [мобільних бригад, які робитимуть щеплення] у нас є, сформовані, і перелік людей, які підлягають щепленню серед мобільних бригад, також уже є. Далі йдуть медики закладів охорони здоров'я, які допомагають пацієнтам із COVID-19, ці списки також уже є, поіменно сформовані на місцях, і ми вже знаємо орієнтовну кількість", – розповів Заіка.

За його даними, вакцина від Pfizer, яку Україна планує отримати безоплатно у межах програми COVAX, надійде в країну до кінця лютого або на початку березня.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, перші безоплатні щеплення українцям мають зробити в лютому. Першими вакцини отримають медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей, старших за 60 років.

Очікували, що вакцинація стартує 15 лютого, коли в Україну надійдуть перші партії вакцини від AstraZeneca, але постачання затримується, на препарат очікують у країні 16–17 лютого.

Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією. Попереднє опитування засвідчило, що вакцинуватися проти коронавірусу готові 52% українців.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини від Pfizer і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини від AstraZeneca. Окремо влада закупить ще 12 млн доз вакцини від AstraZeneca і Novavax (США), постачання цих препаратів має початися в лютому. Крім цього, очікують, що в Україну до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Всього у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз вакцини.

Як зазначило "РБК-Україна" з посиланням на головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, з 1 березня охочі зробити щеплення проти коронавірусу зможуть записатися на вакцинацію через сімейного лікаря, на спеціальному інформаційному порталі або через гарячу лінію за телефоном 0-800-60-20-19.

За даними агентства Bloomberg станом на 15 лютого, у світі зробили більше ніж 173 млн щеплень проти коронавірусу, вакцинацію почали у 77 країнах.