Продюсер Семенов: Ми плануємо побудувати український СNN або BBC. І вже знаємо, як цю махину створювати G

Семенов: Телеведучий не може бути блідою міллю, яка не викликає в людей реакції
Фото: Алексей Семенов / Facebook

Усе світове телебачення розвинулося неправильним шляхом, заявив телевізійний продюсер Олексій Семенов у інтерв'ю виданню "ГОРДОН". За словами телепродюсера, він знає, як зробити революцію в інформаційному мовленні.

Щоб телеканал можна було назвати українським СNN або BBC, необхідно підвищувати рівень довіри аудиторії до продукту, заявив у інтерв'ю виданню "ГОРДОН" телевізійний продюсер Олексій Семенов, який наразі здійснює реформування телеканалу Tonis.

"Ми довго намагалися побудувати ідеальний інформаційний телеканал. Перші наші спроби гідні – канали лідирують в інформаційному медіа-середовищі. Однак жоден із наявних інформаційних телеканалів (їх понад шість) не можна назвати українським СNN або BBC", – сказав Семенов.

За його словами, визначальним є рівень довіри телевізійної аудиторії.

"Тільки якщо в тебе високий рівень довіри, ти можеш стати таким, як ВВС. Поки аудиторія плаває, не знайшла опори – телеканал, якому повністю довіряє, до думки якого прислухається. Тому ми і збираємося побудувати український СNN або BBC. І вже знаємо, як цю махину створювати. Для нас важливо залучити ведучих, дивлячись на яких у телеглядача буде більше довіри. Ось цим ми зараз активно займаємося", – пояснив телепродюсер.

За його словами, в мережі йде онлайн-трансляція про те, як будують новий телеканал, уже йдуть ефіри з телеведучими Матвієм Ганапольським і Євгеном Кисельовим, яких Семенов уважає лідерами сучасної журналістики.

"Я їх люблю. Сучасні лідери журналістики. Класики. Класики, що займаються практикою. Звісно, трапляються образливі коментарі, але ми не звертаємо уваги. Найчастіше це боти, які виконують свої завдання. Якщо є конструктивна критика, то це чудово – будь-яка яскрава людина викликає емоції. Гірше було, якби взагалі не писали: ні хорошого, ні поганого. Телеведучий не може бути блідою міллю, яка не викликає у людей реакції", – пояснив Семенов.

Продюсер Семенов: Ганапольський і Кисельов підписалися вести ефіри з 10 ранку до 9 вечора. Поки не позеленіють. Читайте повну версію інтерв'ю.

За словами телепродюсера, на цьому етапі його мета – створити телеканал, який за мінімуму витрат швидко вийде на самооплатність і буде успішно працювати з комерційними грошима, і першим таким телеканалом повинен стати Tonis. "Не можна, щоб власник каналу звертався до співробітника як до раба. А саме така модель найчастіше і вибудувана на телебаченні. Я знаю, до чого йду, я знаю, що для мене все це – досвід, на підставі якого я буду вибудовувати свою модель у майбутньому", – поділився Семенов.

За його словами, його модель є досить складною. "Вона складна. Можна сказати, що це ідіотизм. Так і вирішили люди, з якими я поділився своїми планами. Але... Ідея в тому, що все світове інформаційне телебачення розвинулося неправильним шляхом. Для мене це очевидно. І до останнього часу ми всі тюнінгували неправильну ідею. Сьогодні я уявляю, як можна зробити революцію в інформаційному мовленні", – додав Семенов.

За словами телепродюсера, він прекрасно розуміє, що ніхто, крім нього, не зможе таку ідею реалізувати.

"Ідея дуже колосальна, вона змінить усе світове телебачення і виведе на ринок абсолютно нові канали, які поб'ють навіть світові телемережі. Вони розвинулися за територіальним принципом поділу. А потрібен інший принцип, і він у мене є", – заявив Семенов.

24 квітня у Києві відбулася презентація і запуск інтернет-мовлення оновленого телеканала Tonis. Перший ефір провели генеральний продюсер Олексій Семенов і відомі журналісти Євген Кисельов і Матвій Ганапольський.

20 березня 2017 року стало відомо, що політик і бізнесмен Володимир Макеєнко придбав 9,5% акцій телеканала Tonis. Він заявив, що на канал очікують серйозні зміни. Водночас він буде "на 100% проукраїнським".

Оновленням Tonis займається Олексій Семенов, який в середині 2000-х запустив перше реаліті-шоу "Фабрика зірок", працював на Першому національному телеканалі, займався створенням "112 Україна" і NewsOne.