Проєкт "Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце" допоміг урятувати життя 125 дітям
Фонд Ріната Ахметова одним із перших в Україні почав допомагати маленьким пацієнтам у проведенні безпечних, швидких та ефективних операцій зі встановлення імпланта-оклюдера.
Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям із діагнозом "вада серця" із 2013 року. У 2017 році для системної боротьби з недугою почав працювати проєкт "Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце". Він запровадив широке використання ендоваскулярного методу – корекційної операції, яку проводять без розрізу грудної клітки і яка назавжди робить маленькі серця здоровими.
"Це найсучасніший і нетравматичний метод лікування. Така операція відбувається без розрізів, без скальпеля. Ми проколюємо великі судини на стегні і за допомогою довгих тонких катетерів проникаємо до проблемного місця. По катетерах доправляємо оклюдер – пристрій, який може розтягуватися в довгу трубочку і набувати форми парасольки розміром до 4 см. Коли парасолька досягає отвору в міжпередсердній перегородці, лікар відкриває його і фіксує в отворі. Згодом сполучна тканина проростає в нього, й оклюдер стає частиною серця. Дитина повертається до повноцінного життя. Після операції таким методом організм відновлюється протягом лічених днів, на відміну від порожнинної операції", – пояснює кардіохірург Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова, експерт проєкту "Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце" Ігор Дітковський.
Для порівняння, єдина альтернатива ендоваскулярному методу – порожнинна операція. Вона передбачає розтин грудної клітки і повну зупинку серця, яке заново запускають після усунення вади. Дітям, які пройшли через таке втручання, доводиться дуже довго відновлюватися, а шрам на тілі залишається на все життя. Після встановлення імпланта реабілітація триває всього один-два дні. Єдиний недолік такої операції – висока вартість самого імпланта.
Сім'я Миронових із Торецька не могла дозволити собі таку операцію. Тато, мама, бабуся і старший брат ламали голову над тим, де знайти гроші, щоб урятувати шестирічну Настю. Їй поставили діагноз "вроджена вада серця". Стан дівчинки погіршувався з кожним днем. Врешті вона навіть перестала відвідувати дитячий садок – швидко втомлювалася.
"Три-чотири дні в дитячому садку – і все. Піднімалася висока температура, нежить, кашель. Потім місяць на одужання", – розповідає мама Ірина Миронова.
По допомогу Миронови звернулися до Фонду Ріната Ахметова. Настя стала учасницею проєкту "Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце". Їй встановили оклюдер, і тепер її серце здорове.
"Дуже раді, що нам допомогли. Просто не висловити словами, наскільки це важливо", – подякувала Ірина Миронова.
У лютому проєкту "Рінат Ахметов – Дітям. Здорове серце" виповнилося чотири роки. Протягом цього часу врятовано життя 125 дітям із вадою серця.